Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2022, 16:07

Karciany Wiedźmin dla jednego gracza nową grą CD Projektu

Fani Gwinta w końcu dostali potwierdzenie: Project Golden Nekker będzie zupełnie nową grą karcianą w uniwersum Wiedźmina.

Umówmy się: ani Gwint: Wiedźmińska gra karciana, ani Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści nie są flagowymi tytułami Grupy CD Projekt. Jednakże polska spółka najwyraźniej ma kolejny, znacznie ambitniejszy pomysł na nową grę na podstawie popularnej minigry z Wiedźmina 3. Serwis IGN donosi że CD Projekt RED pracuje nad Project Golden Nekker, wiedźmińską karcianką dla jednego gracza.

Fani gwinta nie po raz pierwszy widzą tę nazwę. Od pewnego czasu studio CD Projekt RED zostawiało takie czy inne wskazówki na temat projektu. Na forum firmy zamieszczano grafiki powiązane z Project Golden Nekker (najpewniej tytuł roboczy), a w marcu 2021 r. twórcy wspominali, że szykują coś dla miłośników gier single player (wtedy jeszcze określali to jako tryb rozgrywki w Gwincie).

Nacisk na zabawę w pojedynkę może przywodzić na myśl wspomnianą Wojnę Krwi. Jednak Paweł Burza, kierownik Gwinta ds. komunikacji, zapewnił, że nie są to „kolejne Wiedźmińskie opowieści, lecz coś innego”. Zresztą już dawno CD Projekt RED zapewniał, że nie ma mowy o powstaniu kontynuacji Wojny Krwi:

To nie są kolejne Wiedźmińskie opowieści, lecz coś innego. Naszym celem jest zapewnienie wciągającej gry single player dla graczy, którzy wolą to od konkurencyjnego wieloosobowego Gwinta.

Niestety, to w zasadzie wszystko, co zdradzono na temat projektu. Jednakże jeszcze w grudniu Władimir Tortsow (reżyser Gwinta) obiecał, że Project Golden Nekker zostanie pokazany „wkrótce”. Redakcja IGN zwraca też uwagę, iż premiera gry może przynieść ze sobą debiut nowych kart w Gwincie, tak jak miało to miejsce przy okazji premiery Wojny Krwi.

Tymczasem ujawniona w grudniu „mapa drogowa” pokazuje, że w tym roku darmowa pozycja CD Projektu otrzyma nowe karty w kwietniu, lipcu, październiku oraz grudniu. Dotychczas większość wiedźmińskich produkcji trafiała na rynek albo w maju, albo w październiku. Tak więc – wnioskuje IGN – Project Golden Nekker może ukazać się w październiku 2022 roku.

Oczywiście to tylko spekulacje, choć oparte na względnie solidnych podstawach. Czekamy na oficjalne informacje.