Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2022, 16:51

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Druga część Final Fantasy VII Remake najpewniej zostanie zapowiedziana w tym roku

Z okazji 25. urodzin Final Fantasy VII producenci gry podzielili się z fanami kilkoma informacjami na temat drugiej części remake’u oraz odświeżonym logo.

W SKRÓCIE:
  1. Final Fantasy VII obchodzi dzisiaj swoje 25. urodziny.
  2. Producenci gry zapewnili, iż w tym roku pojawi się więcej informacji na temat drugiej części jej remake’u.
  3. Z tej okazji zmienione zostało również logo produkcji.

Gra Final Fantasy VII obchodzi dzisiaj swoje 25. urodziny. Z tej okazji fani otrzymali sporo ciekawych „zajawek” od producentów owego tytułu -Yoshinoriego Kitase oraz Tetsuyi Nomury. Deweloperzy zapowiedzieli m.in. więcej informacji dotyczących drugiej części remake’u gry oraz nowe projekty osadzone w świecie siódmej części Final Fantasy.

Mimo iż nie otrzymaliśmy wielu konkretów odnośnie drugiej (najpewniej z wielu) części odświeżonego FFVII, to Yoshinori Kitase zapewnił fanów, że w tym roku na pewno dowiemy się czegoś więcej o projekcie. Wspomniał również, że większość swojej uwagi skupia aktualnie na znajdującym się w produkcji Final Fantasy VII: Ever Crisis.

Obchody 25. rocznicy Final Fantasy VII dopiero się zaczęły, chcemy ją świętować i wywołać u fanów podekscytowanie, dlatego w ciągu następnych 12 miesięcy podzielimy się informacjami [o FFVII Remake Part 2 - dop. red.]. Wyczekujcie! – powiedział Yoshinori Kitase w rozmowie z serwisem VGC.

Działo się również na Twitterze, gdzie na oficjalnym koncie Final Fantasy VII mogliśmy zobaczyć nowe logo gry, zmienione specjalnie z okazji jej 25-lecia.

Druga część Final Fantasy VII Remake najpewniej zostanie zapowiedziana w tym roku - ilustracja #1
Źródło: twitter.com/finalfantasyvii.

Poza tym fani mogli zapoznać się z krótkimi wiadomościami od wspomnianych wyżej producentów. Obaj deweloperzy wyrazili swoją wdzięczność społeczności zgromadzonej wokół tytułu oraz zapowiedzieli pojawienie się wielu nowych produkcji czerpiących ze świata Final Fantasy VII.

Ze wszystkimi nowymi, ekscytującymi projektami naprawdę czuję, że coraz więcej ludzi wspiera FFVIl. Nie tylko miłośnicy oryginalnej gry, ale także ci, którzy nigdy jej nie doświadczyli, przyciągani są do unikalnego świata Final Fantasy VIlnapisał w wiadomości do fanów Tetsuya Nomura.

Jak zatem widać, pomimo wszelkich kontrowersji i negatywnych opinii, jakie Final Fantasy VII Remake: Intergrade zebrało w tamtym roku w związku z premierą na PC, producenci nie kryją zadowolenia z długoterminowego rozwoju marki.