Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2020, 09:39

autor: Aquma

FF7 Remake - będzie więcej części? Trylogia może nie wystarczyć

Producenci remake’u Final Fantasy VII zdradzili, że przedstawienie całej fabuły starej gry w nowej formule może wymagać stworzenia więcej niż trzech produkcji – wszystko będzie zależało od tego, na jak duże kawałki zdecydują się ją podzielić.

FF7 Remake - będzie więcej części? Trylogia może nie wystarczyć - ilustracja #1
FF7 może nie być trylogią.

W SKRÓCIE:

  1. producenci remake’u FF7 zdradzili, że może on mieć więcej niż trzy części;
  2. liczba odsłon będzie uzależniona od tego, czy firma zdecyduje się wydawać mniejsze tytuły częściej czy tworzyć gry nieco większe, ale wymagające więcej czasu.

Deweloperzy z firmy Square Enix od początku nie ukrywali, że zrealizowanie ich wizji remake’u Final Fantasy VII będzie wymagało więcej niż jednej gry i dotychczas zakładaliśmy, że otrzymamy trylogię. Jednak zawartości jest na tyle dużo, że trzy produkcje mogą nie wystarczyć. Informacje na ten temat pojawiły się w wywiadzie, którego producent Yoshinori Kitase i współreżyser gry Tetsuya Nomura udzielili autorom poradnika Final Fantasy 7 Remake Ultimania (via TweakTown).

Mamy ogólne pojęcie, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy. To nie jest coś, co możemy w tym momencie stwierdzić definitywnie. Powszechne spekulacje są takie, że to będzie trylogia – powiedział Yoshinori Kitase.

Wszystko będzie tutaj zależało od tego, czy koncern zdecyduje się wydawać nieco mniejsze tytuły częściej (np. mniej więcej co rok), czy większe raz na parę lat.

To zależy od tego, ile będzie części. W przypadku podzielenia na większe kawałki ich produkcja trochę zajmie trochę, a przy mniejszych częściach będziemy w stanie wydawać je w krótszym czasie. Osobiście wolałbym wypuścić to (kolejną grę - przyp. red.) wcześniej – zauważył Tetsuya Nomura.

Przypominamy, że pierwsza część Final Fantasy VII Remake ukazała się na PlayStation 4 w kwietniu tego roku. Choć produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony zarówno branżowych ekspertów, jak i graczy, to warto odnotować, że jednym z zarzutów najczęściej pojawiających się w recenzjach było sztuczne wydłużanie zabawy przez dodawanie do gry zawartości, która nie zawsze prezentowała wysoki poziom. Miejmy nadzieję, że deweloperzy wezmą ten fakt pod uwagę planując kolejne odsłony.

  1. Final Fantasy VII Remake – strona oficjalna
  2. Final Fantasy VII Remake – poradnik
  3. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake