Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2020, 10:14

autor: Aquma

Valorant - antycheat z ikonką na pasku zadań. Riot zmienia system

Deweloperzy ze studia Riot Games wprowadzili szereg zmian do Vanguard – zabezpieczenia antycheatowego gry Valorant. Aplikacja otrzymała ikonę w obszarze powiadomień systemu Windows i będzie informowała użytkowników o blokowanych programach.

Valorant - antycheat z ikonką na pasku zadań. Riot zmienia system - ilustracja #1
Riot Games wprowadziło ważne zmiany.

W SKRÓCIE:

  1. zabezpieczenie antycheatowe Valorant otrzymało ikonę w obszarze powiadomień;
  2. użytkownicy mogą wyłączyć program, gdy nie grają, a nawet całkowicie go odinstalować;
  3. aplikacja zaczęła też informować o zablokowaniu innego programu na komputerze.

Firma Riot Games postanowiła dodać ikonę aplikacji odpowiedzialnej za walkę z cheaterami w Valorant (tzw. Vanguard) do paska zadań w Windowsie – tak by użytkownicy byli świadomi, że program funkcjonuje i mogli go wyłączyć, kiedy nie grają, a nawet odinstalować. Wprowadzono także powiadomienia. Obydwie nowości znalazły się w najnowszej łatce do wspomnianej strzelanki (a w zasadzie aplikacji Vanguard), którą opisano na forum Reddit.

Valorant - antycheat z ikonką na pasku zadań. Riot zmienia system - ilustracja #2
Ikona Vanguard na pasku zadań pozwoli też odinstalować program.

Warto odnotować, że zmiany zostały wprowadzone po tym, jak omawiany system wzbudził spore kontrowersje w związku z faktem, że odpowiedzialny za niego proces działa w tle także wtedy, kiedy nie gramy w Valorant, a do tego posiada szerokie uprawnienia administracyjne. Jednak deweloperzy przestrzegają, że po wyłączeniu Vanguarda gracze nie będą mogli zalogować się do gry – konieczny będzie restart komputera.

Co ciekawe, omawiana aplikacja może blokować niektóre niekompatybilne z nią programy na komputerze – jeśli tak się stanie, użytkownik zostanie o tym informowany w powiadomieniu.

Valorant - antycheat z ikonką na pasku zadań. Riot zmienia system - ilustracja #3
Aplikacja poinformuje użytkownika o zablokowaniu innego programu.

Deweloperzy z Riot Games podkreślili przy okazji, że celem systemu Vanguard jest zapewnienie graczom maksymalnie uczciwej rozgrywki w Valorant.

Celem Vanguard jest utrudnienie oszukiwania wszystkim oprócz najbardziej zdeterminowanych. Jednocześnie program daje nam możliwie jak najlepszą szansę na wykrycie oszustw, które mają miejsce. Nie będziemy w stanie całkowicie zapobiec cheatowaniu, ale naszym zamiarem jest podniesienie bariery wejścia, tak aby oszustwa nie były częstym zjawiskiem w Valorant - czytamy.

  1. Valorant – strona oficjalna
  2. Valorant – poradnik
  3. Kilka godzin z Valorant i znowu polubiłem sieciowe FPS-y