Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2020, 15:37

autor: Froozyy

Recenzje Final Fantasy VII Remake - kandydat na grę roku

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Final Fantasy VII Remake. Wskazują one na to, że ponownie mamy do czynienia ze świetną produkcją, która dostosowała ducha oryginału do dzisiejszych standardów.

Recenzje Final Fantasy VII Remake - kandydat na grę roku - ilustracja #1
Pierwsze recenzje Final Fantasy VII Remake trafiły już do sieci.

Final Fantasy VII Remake zadebiutuje wyłącznie na konsolach PlayStation 4 10 kwietnia. Jednak już dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze recenzje produkcji. Jasno z nich wynika, że dzięki Square Enix po raz kolejny mamy do czynienia ze świetnym powrotem do przeszłości. Gra zachwyciła recenzentów, którzy uznali ją za bardzo dobry remake zachowujący ducha oryginału, ale wynoszący produkcję do dzisiejszych standardów. Mimo to nie obyło się bez drobnych wpadek. Kilka wybranych opinii znajdziecie poniżej, a naszą recenzję przeczytacie tutaj:

  1. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów

Wybrane recenzje Final Fantasy VII Remake:

GRYOnline.pl – 8.5/10

Po rozłożeniu gry na czynniki pierwsze wyszło mi w tej recenzji nieco więcej krytyki niż się spodziewałem. Może to zaburzyć nieco ogólny obraz tytułu – a ten jest taki, że Final Fantasy VII Remake, mimo pewnych wad, jest produkcją wyjątkową. Pozycją absolutnie obowiązkową dla każdego, kto zakochał się w pierwowzorze, oraz grą definitywnie wartą sprawdzenia dla każdego, kto lubi „japońszczyznę”. Tytułem z wciągającą historią, momentami olśniewająca oprawą wizualną i przyjemnymi mechanikami zabawy.

GameSpot – 10/10

Niezależnie od Twojego doświadczenia z oryginałem, Final Fantasy VII Remake jest zdumiewającym osiągnięciem. Czekanie na jego debiut było długie, ale patrząc na rozgrywkę, opowiedzianą historię, postacie i muzykę – opłacało się. Dla graczy, którzy nie mieli jeszcze styczności z oryginałem, remake jest doskonałą okazją do zrozumienia, dlaczego FF VII cieszy się tak dużym uznaniem. To szansa na przeżycie wielowątkowej historii, gdzie złożonej tematyce towarzyszą wpadające w pamięć postacie. Dla fanów gry – to nie jest FF VII, które zapamiętały wasze umysły; jest takie, jakim zawsze widziały je wasze serca.

Cultured Vultures – 10/10

Final Fantasy VII Remake uderza w fantastyczny akord, który pozostawi zarówno długoletnich fanów jak i nowicjuszy w pełni zadowolonych.

XGN – 9.4/10

Final Fantasy VII Remake, dzięki wspaniałemu retuszowi ikonicznej gry, może być wczesnym kandydatem na grę roku 2020. Choć jest to tylko pierwsza część większej historii, to nie można zaprzeczyć, że zmieniony system walki, elementy RPG i kultowe postacie poczują się w 2020 roku jak w domu. Grafika i muzyka same w sobie są sztuką, a z nowymi elementami w historii jest tutaj masa rzeczy do zrobienia, nawet wtedy, gdy nie zajmujesz się głównym wątkiem.

Critical Hit – 8/10

Final Fantasy VII Remake nie jest odświeżoną wersją klasyki, jakiej się spodziewasz. Jest to długi i celowo powolny spacer po alejach wspomnień Midgaru, podczas którego łagodnie ogrzewa cię ciepły blask nostalgii, ale jednocześnie jest to ekscytująca i filmowa eksplozja akcji, która nie tylko celebruje wpływ gry na branżę, ale także wszystko inne, co pojawiło się po niej.

USgamer – 3.5/5

Final Fantasy VII Remake ma na celu w pełni przeobrazić klasyczną grę jRPG z ulepszonym systemem walki i rozbudowaną fabułą. Niestety, bolą słabe zadania poboczne i nadmiar zapychaczy, a największa wprowadzona zmiana na pewno będzie kontrowersyjna. Jest to jedno z najbardziej spójnych i przyjemnych wydań Final Fantasy od lat, ale najprawdopodobniej jednocześnie również jedno z najbardziej dzielących fanów.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix
  2. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake