Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2017, 09:37

autor: AlexB

SEVEN: The Days Long Gone na kolejnym zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry SEVEN: The Days Long Gone, obiecującego postapokaliptycznego RPG-a rodzimej produkcji. Film eksponuje klimat tytułu oraz bliżej przedstawia mechanikę walki.

SEVEN: The Days Long Gone, gra RPG z widokiem izometrycznym od polskiego studia Fool's Theory (złożonego z deweloperów, którzy pracowali między innymi przy Wiedźminie 2 i 3) oraz IMGN.pro (Kholat), została oficjalnie zapowiedziana w sierpniu 2015 roku. Od tamtej pory twórcy oficjalnie zaprezentowali trzy filmy z rozgrywki – krótki trailer wprowadzający do świata gry, teaser pokazujący kilka lokacji oraz półtoraminutowy gameplay ukazujący mechanikę skradania. W produkcję można było również zagrać m.in. na imprezie PAX East. Ostatnio deweloperzy opublikowali w sieci kolejny zwiastun, zdecydowanie dłuższy od poprzednich. Możemy na nim zobaczyć zupełnie nowe lokacje oraz kilka ujęć prezentujących bezpośrednią walkę z przeciwnikami. SEVEN: The Days Long Gone ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC.

Trzeba przyznać, że klimat ukazany na powyższym filmie potrafi zrobić wrażenie. Ogromna w tym zasługa doboru piosenki. Jest to utwór autorstwa Gavina Dunne'a, irlandzkiego muzyka, który w ramach projektu Miracle of Sound komponuje melodie inspirowane przede wszystkim grami komputerowymi. Jego dzieła można usłyszeć chociażby w grze Wasteland 2. Piosenka Keepers, którą wykorzystano w powyższym zwiastunie, powstała we współpracy z Marcinem Przybyłowiczem, reżyserem dźwięku i współkompozytorem muzyki między innymi w Wiedźminie 3, który podjął się wyzwania stworzenia ścieżki dźwiękowej do SEVEN: The Days Long Gone. Utwór podkreśla obrazy zaprezentowane w zwiastunie. Akcja gry będzie toczyć się w postapokaliptycznym świecie, przypominającym nieco uniwersa serii Fallout oraz Borderlands (w przypadku tego drugiego cyklu chodzi przede wszystkim o styl graficzny), w którym elementy futurystyczne oraz charakterystyczne dla epoki średniowiecza stale się ze sobą mieszają. Bohater tytułu trafi do Imperium Vetrall, niezbyt przyjaznego i dość przygnębiającego miejsca; nastrój ten zostaje mocno wyeksponowany w trailerze. Atmosfera beznadziei ludzi żyjących w zrujnowanym świecie z pewnością będzie wyraźnie odczuwalna w pełnej wersji SEVEN: The Days Long Gone.

Postapokaliptyczny świat SEVEN: The Days Long Gone nie należy do przyjaznych. - SEVEN: The Days Long Gone na kolejnym zwiastunie - wiadomość - 2017-04-24
Postapokaliptyczny świat SEVEN: The Days Long Gone nie należy do przyjaznych.

Warto również przyjrzeć się bezpośredniej walce w SEVEN: The Days Long Gone, której mechanika została zaprezentowana na powyższym zwiastunie. Będzie ona bardzo dynamiczna, wymagająca pozostawania w ciągłym ruchu. Główny bohater otrzyma dostęp do kilku rodzajów broni, takich jak włócznie oraz topory, różniące się chociażby zasięgiem oraz szybkością zadawania ciosów. Podczas potyczek gracz będzie mógł również korzystać z gadżetów, na przykład bomb dymnych, pozwalających na zmylenie przeciwników. Wśród nich prócz ludzi znajdą się między innymi jadowite pająki, ghule oraz skrzydlate owady.

SEVEN: The Days Long Gone zapowiada się zatem naprawdę bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku otrzymamy kolejną polską produkcję stojącą na co najmniej przyzwoitym poziomie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Seven: The Days Long Gone

Seven: The Days Long Gone