Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2016, 19:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SEVEN: The Days Long Gone - nowa gra współtwórców Wiedźmina 3 na pierwszym zwiastunie

Studio Fool's Theory, zatrudniające m.in. współtwórców gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, opublikowało pierwszy zwiastun gry SEVEN: The Days Long Gone. Materiał wideo zawiera fragmenty rozgrywki.

W sierpniu 2015 roku firmy IMGN.PRO i Fool’s Theory zapowiedziały grę SEVEN: The Days Long Gone – nowy projekt deweloperów, którzy wcześniej współtworzyli Wiedźmina 3: Dziki Gon. Po kilku długich miesiącach oczekiwania, dziś w końcu możemy zobaczyć jak produkcja prezentuje się w akcji – wszystko dzięki powyższemu zwiastunowi opublikowanemu w serwisie IGN. Niestety przy okazji nie doczekaliśmy się nowych konkretów, więc możemy jedynie przypomnieć to, co ujawniono do tej pory.

Seven - nowa gra współtwórców Wiedźmina 3 na pierwszym zwiastunie - ilustracja #1
SEVEN: The Days Long Gone w skrócie:
  • Izometryczne RPG akcji
  • Za produkcję odpowiada studio Fool's Theory, zatrudniające m.in. współtwórców gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Projekt ukaże się na komputerach osobistych

Akcja produkcji rozegra się w fikcyjnym, postapokaliptycznym świecie Peh, gdzie zaawansowana technologia przeplata się ze średniowiecznymi elementami. W trakcie rozgrywki wcielimy się w jedną z osób starających się przetrwać w niegościnnym środowisku. Jak widać na dzisiejszym materiale wideo, rozgrywka ukazywana jest w rzucie izometrycznym, a nasz podopieczny jest zwinny, szybki, potrafi się wspinać po budowlach, skradać się oraz walczyć wręcz przy użyciu dwóch ostrzy.

Jak wspomniałem wcześniej, SEVEN: The Days Long Gone tworzone jest przez współtwórców trzeciego Wiedźmina. W pracach nad grą uczestniczy m.in. Marcin Przybyłowicz, odpowiedzialny za oprawę dźwiękową, czy też Stephen Rhodes, będący głównym scenarzystą. Produkcja powstaje z myślą o komputerach osobistych, ale nie wiemy jeszcze, kiedy ukaże się w pełnej wersji.