Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2015, 14:35

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Zapowiedziano Seven – RPG od twórców Wiedźmina 3 i Kholat

Rodzime firmy IMGN.PRO i Fool’s Theory oficjalnie ujawniły grę pod tytułem Seven – izometryczne RPG skupione wokół szeroko pojętego złodziejskiego fachu. Produkcję napędza silnik Unreal Engine 4.

Zapowiedziano Seven – rodzime, izometryczne RPG oparte o Unreal Engine 4. - Zapowiedziano Seven – RPG od twórców Wiedźmina 3 i Kholat - wiadomość - 2015-08-17
Zapowiedziano Seven – rodzime, izometryczne RPG oparte o Unreal Engine 4.
Seven w skrócie:
  • Producenci: IMGN.PRO i Fool’s Theory
  • Wydawcy: IMGN.PRO i Fool’s Theory
  • Gatunek: RPG
  • Setting: autorski, post-apokaliptyczny świat
  • Platforma: PC
  • Silnik: Unreal Engine 4

W lipcu informowaliśmy o współpracy, jaką nawiązała rodzima firma IMGN.PRO ze świeżo założonym studiem z Bielska-Białej, Fool’s Theory, zatrudniającym weteranów polskiej myśli deweloperskiej. Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, że oba zespoły pracują nad izometrycznym RPG-iem opartym o Unreal Engine 4, dzisiaj wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety na jego temat. Seven – bo tak brzmi tytuł rzeczonej produkcji – to pecetowa gra osadzona w autorskim, post-apokaliptycznym świecie zwanym Empire of Vetrall, w którym średniowieczną rzeczywistość „wzbogaca” niezwykle zaawansowana, starożytna technologia. Ludzkość – albo to, co z niej zostało – z trudem pozbierała się po katastrofalnej w skutkach próbie ściągnięcia Boga na ziemię, aby zmusić Go do „odpowiedzenia” za wszystkie cierpienia, jakimi kartach historii doświadczony został nasz gatunek. Gracze wcielą się w samotnego podróżnika, przemierzającego pełny dualizmów i okrucieństwa ponury świat. Co ciekawe, twórcy Seven inspirują się serią skradanek Thief, dlatego też omawiana gra skupi się wokół złodziejskiego fachu.

Jedną z cech szczególnych Seven będzie eksploracja otwartego świata, a dokładniej sposób, w jaki to zrobimy. Główny bohater gry posiada bowiem spore umiejętności w tzw. parkour, sporcie znanym chociażby z serii Mirror’s Edge, dzięki któremu niestraszne są mu niemal wszystkie przeszkody terenowe. Brzmi dość nietypowo jak na izometryczne RPG, nieprawdaż?

Firmę IMGN.PRO kojarzymy przede wszystkim z działalności wydawniczej i stworzenia opartego na prawdziwej historii horroru Kholat. Z kolei ekipa Fool’s Theory składa się z wielu byłych pracowników rodzimego studia CD Projekt RED, pracujących niegdyś nad takimi polskimi przebojami, jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Deweloperzy FT mieli również okazję pracować nad mniej znanymi i ogólnie mniejszymi projektami, w tym Ancient Space czy Hard West.

Niestety, w tej chwili nie znamy nawet przybliżonej daty premiery Seven. Na osłodę prezentujemy niewielki przedsmak klimatu, jakim uraczeni zostaniemy w owej grze: