Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 17:58

Cooking Simulator: Shelter - kuchnia postapokaliptyczna rodem z serii Fallout

Zostań kucharzem w zniszczonym, postapokaliptycznym świecie. Gotuj dania rodem z Fallouta, uprawiaj napromieniowane warzywa i poluj na mutanty. To wszystko w nadchodzącym rozszerzeniu do Cooking Simulator - Shelter.

W SKRÓCIE:

  • Symulator kucharza - Cooking Simulator - otrzyma dodatek w klimatach postapokaliptycznych.
  • W grze pojawi się tryb kariery, gdzie weźmiemy udział w poszukiwaniach zaginionej rodziny bohatera.
  • Produkcja zaoferuje nowe mechaniki, jak polowanie na mutanty, uprawę roślin czy handel.
  • Data wydania rozszerzenia nie jest jeszcze znana.

Kojarzycie Cooking Simulator? W teorii ma odzwierciedlać pracę profesjonalnego kucharza i speca od smaku, a w rzeczywistości obrazuje, jak chaotyczny bywa ten zawód. Od rozbitych talerzy, na których leżały gotowe dania, przez wielokrotne pożary w kuchni, po furię wywołaną kiepską oceną zupy od krytyka kulinarnego, bo przypadkiem upuściliście do niej solniczkę. Już niebawem podobnych emocji będziemy mogli doświadczyć w nadchodzącym rozszerzeniu do gry pod tytułem Cooking Simulator - Shelter. Wybierzemy się na przygodę w poszukiwaniu zaginionej rodziny, zapolujemy na mutanty, będziemy dbać o napromieniowane, świecące grzyby, ale przede wszystkim zajmiemy się kuchnią rodem z serii Fallout.

Jeśli nasuwa Wam się na myśl pytanie, czy powyższe rozszerzenie będzie posiadać otoczkę fabularną, która stanie się tłem do rozgrywki, to tak - twórcy obiecują wciągającą historię. W grze wcielimy się w doświadczonego kucharza, który po wieloletnich poszukiwaniach zaginionej rodziny natrafia na schron w pobliżu wojskowej bazy komunikacyjnej, z pomocą której może skontaktować się z bliskimi. Niestety jest ona zniszczona, a główny bohater nie poradzi sobie z naprawami bez wsparcia tubylców.

By przetrwać na brutalnych pustkowiach, przyjdzie nam gotować mniej lub bardziej wyrafinowane dania kuchni postapokaliptycznej, które później będziemy mogli wymienić za cenne zasoby z mieszkańcami okolicznych osad. Produkcja ma również oferować mechanikę zdobywania mięsa mutantów, uprawę radioaktywnych grzybów i warzyw oraz system handlu z innymi ludźmi.

Twórcy nie podali daty wydania dodatku oraz nie potwierdzili, czy pojawi się on na konsolach. Cooking Simulator - Shelter będzie „wkrótce” dostępne na PC za pośrednictwem platformy Steam.

  1. Cooking Simulator - poradnik do gry
  2. Strona dodatku na platformie Steam

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej