Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka Sakuna: Of Rice and Ruin (PC)

Sakuna: Of Rice and Ruin

Sakuna: Of Rice and Ruin to hybryda gatunkowa. Pozwala ona na wcielenie się w japońską boginię plonów, która podczas kampanii musi zarówno wypełniać platformówkowe misje, jak i zajmować się uprawą ryżu, gotowaniem potraw i konstruowaniem przedmiotów.

Akcji | fantasy | platformówki | rolnicze | elementy RPG | 2.5D | side-scroll | mitologia japońska | crafting | elementy symulacyjne

Okładka Sakuna: Of Rice and Ruin (PC)

producent: Edelweiss

wydawca: XSEED Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

Sakuna: Of Rice and Ruin to platformówka wzbogacona elementami gier rolniczych. Produkcję opracowało japońskie studio Edelweiss, mające na koncie takie pozycje jak Astebreed czy Fairy Bloom Freesia. Natomiast za przygotowanie wersji anglojęzycznej odpowiadała firma XSEED Games.

Fabuła

Akcja osadzona została w fantastycznej wersji średniowiecznej Japonii. Wcielamy się w tytułową Sakunę, czyli boginię plonów, która wraz z grupą ludzi zostaje wypędzona na tajemniczą wyspę zamieszkaną przez demony. Bohaterka musi przepędzić bestie i stworzyć w tym miejscu nowy dom dla siebie oraz swoich wyznawców.

Scenariusz pełnymi garściami czerpie z folkloru Kraju Kwitnącej Wiśni; autorzy dużo wysiłku włożyli w to, aby wiernie oddać lokalne legendy oraz mity.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki Sakuna: Of Rice and Ruin jest hybrydą łączącą elementy kilku gatunków. Najwięcej czasu spędzamy, wypełniając misje w stylu znanym z dwuwymiarowych platformówek. Gracze muszą eksplorować duże mapy o częściowo otwartej strukturze, pokonywać przeszkody, walczyć z wrogami i rozwiązywać okazjonalne zagadki. Jak na boginię plonów przystało, Sakuna w charakterze broni używa głównie narzędzi rolniczych. Ponadto dysponuje ona magicznym szalem, pełniącym rolę analogiczną do linki z hakiem.

Pomiędzy misjami powracamy do domu w górach, pełniącego funkcję bazy. Tam gotujemy jedzenie i konstruujemy uzbrojenie. Kluczową rolę odgrywa własnoręczne sadzenie ryżu i zbieranie go, gdy dojrzeje.

W trakcie kampanii bohaterka powoli uczy się nowych umiejętności bojowych oraz poznaje coraz lepsze techniki rolnicze.

Kwestie techniczne

Mechanizmy platformówkowe w Sakuna: Of Rice and Ruin są w pełni dwuwymiarowe, ale sama grafika wykonana została w 3D. Autorzy postawili na stylistykę wzorowaną na japońskich kreskówkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sakuna: Of Rice and Ruin

Wymagania wiekowe Sakuna: Of Rice and Ruin

12+

Zapowiedziano Sakuna: Of Rice and Ruin - hybrydę platformówki i gry rolniczej
Zapowiedziano Sakuna: Of Rice and Ruin - hybrydę platformówki i gry rolniczej

wiadomość1 czerwca 2017

Firma XSEED zapowiedziała grę Sakuna: Of Rice and Ruin. Pozwoli ona na wcielenie się w japońską boginię plonów, która podczas kampanii będzie musiała zarówno wypełniać platformówkowe misje, jak i zajmować się uprawą ryżu.

PC
PS4
Switch