Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 09:30

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Sakuna: Of Rice and Ruin - hybrydę platformówki i gry rolniczej

Firma XSEED zapowiedziała grę Sakuna: Of Rice and Ruin. Pozwoli ona na wcielenie się w japońską boginię plonów, która podczas kampanii będzie musiała zarówno wypełniać platformówkowe misje, jak i zajmować się uprawą ryżu.

Wersja anglojęzyczna ukaże się w przyszłym roku. - Zapowiedziano Sakuna: Of Rice and Ruin - hybrydę platformówki i gry rolniczej - wiadomość - 2017-06-03
Wersja anglojęzyczna ukaże się w przyszłym roku.
SAKUNA: OF RICE AND RUIN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Edelweiss
  2. Wydawca: XSEED
  3. Gatunek: zręcznościówka
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Firma XSEED ujawniła pierwszy nowy tytuł, który zamierza pokazać na tegorocznych targach E3. Okazała się nim anglojęzyczna wersja projektu Sakuna: Of Rice and Ruin. Produkcja zmierza na pecety i konsolę PlayStation 4, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Grę opracowuje japońskie studio Edelweiss, mające na koncie takie pozycje jak Astebreed czy Fairy Bloom Freesia.

Akcja osadzona zostanie w fanyastycznej wersji średniowiecznej Japonii. Wcielimy się w tytułową Sakunę, czyli boginię plonów, która wraz z grupą ludzi zostaje wypędzona na tajemniczą wyspę zamieszkaną przez demony. Bohaterka będzie musiała przepędzić bestie i stworzyć w tym miejscu nowy dom dla siebie oraz swoich wyznawców. Scenariusz pełnymi garściami ma czerpać z folkloru Kraju Kwitnącej Wiśni i autorzy dużo wysiłku włożyli w to, aby wiernie oddać lokalne legendy oraz mity.

Pod względem mechaniki rozgrywki Sakuna: Of Rice and Ruin będzie hybrydą łączącą elementy kilku gatunków. Najwięcej czasu spędzimy wypełniając misje w stylu znanym z dwuwymiarowych platformówek. Gracze będą musieli eksplorować duże mapy o częściowo otwartej strukturze, pokonywać przeszkody, walczyć z wrogami i rozwiązywać okazjonalne zagadki. Jak na boginię plonów przystało, większość uzbrojenia bohaterki stanowić będą różne narzędzia rolnicze. Ponadto dysponować ma magicznym szalem, pełniącym rolę analogiczną do linki z hakiem.

Pomiędzy misjami powrócimy do domu w górach, pełniącego funkcję bazy. Tam będziemy gotowali jedzenie i konstruowali uzbrojenie. Ponadto kluczową rolę odegra własnoręczne sadzenie ryżu i jego zbieranie podczas plonów. W trakcie kampanii bohaterka będzie uczyła się nowych umiejętności bojowych oraz poznawała coraz lepsze techniki rolnicze.

  1. Oficjalna strona firmy XSEED