Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 14:22

autor: Movis

Wieści ze świata (Injustice 2, Serial Cleaner, South Park: The Fractured But Whole) 12/10/2017

Dziś piszemy o możliwym porcie bijatyki Injustice 2 na Nintendo Switch, potwierdzonym przeniesieniu gry Serial Cleaner na tę japońską konsolę, nowym trailerze South Park: The Fractured But Whole i specjalnym odcinku serialu South Park oraz o tajemniczym projekcie VR studia Respawn Entertainment. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Injustice 2 pojawi się na Nintendo Switch?

Superbohaterskie pojedynki w przenośnej formie? - Wieści ze świata (Injustice 2, Serial Cleaner, South Park: The Fractured But Whole) 12/10/2017 - wiadomość - 2017-10-12
Superbohaterskie pojedynki w przenośnej formie?

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że na Switchu ukażą się Doom oraz Wolfenstein II: The New Colossus. Informacja ta nieco rozbudziła wyobraźnię graczy i dziennikarzy – być może japońskie urządzenie w końcu otrzyma szersze wsparcie niezależnych firm, którego brak był uprzednio piętą achillesową sprzętów Nintendo. Serwis Gamespot postanowił podpytać się o zdanie Eda Boona, szefa studia NetherRealm, które wypuściło w tym roku grę Injustice 2. Designer nie wyklucza możliwości przeniesienia superbohaterskiej bijatyki na konsolę Nintendo, choć pozostaje w swoich wypowiedziach dość ostrożny. Jako główny problem wskazuje znaczne różnice w architekturze Switcha, co wydłużyłoby prace nad ewentualnym portem. „Nie wygląda to tak, że możemy z łatwością przejść z wersji PlayStation 4 na Switcha” – teoretyzuje autor. „Myślę, że potrzebowalibyśmy jakiegoś zewnętrznego zespołu”.

Choć Boon jest daleki od potwierdzenia czegokolwiek, przyznaje, że Injustice 2 mogłoby być niezłym produktem na konsolę Ninny. Podał nawet pomysł specjalnego sposobu organizacji turniejów ze znajomymi, gdzie jednocześnie na paru urządzeniach odbywały się równoległe mecze 1 vs 1.

Serial Cleaner na Switchu jeszcze w tym roku

Pora na coś bardziej pewnego. Michał Mielcarek – szef studia iFun4all, odpowiedzialnego za grę Serial Cleanerpodzielił się na Twitterze lakoniczną, acz pozytywną informacją. Brzmi ona: „Chcieliście Serial Cleaner na Switcha? Okej :)”. Jak można się domyślać, zwiastuje to przenosiny tego zacnego indyka na japoński sprzęt. Portal Money.pl dowiedział się zaś nieco więcej o szczegółach planowanej premiery. Produkt ma ukazać się na konsoli Nintendo przed końcem 2017 roku. Za tytuł trzeba będzie zapłacić 15 euro, czyli ok. 64 zł.

Model rozgrywki Serial Cleanera wydaje się doskonale dopasowany do przenośnej konsoli Ninny. Podział kolejnych etapów gry na krótkie poziomy doskonale sprawdzi się w środkach komunikacji miejskiej czy podczas dłuższej podróży. Ciekawe czy twórcy rozmyślają także o edycji gry na smartfony i tablety?

South Park: The Fractured But Whole dostał prequelowy epizod

Drużyna gotowa do akcji. - Wieści ze świata (Injustice 2, Serial Cleaner, South Park: The Fractured But Whole) 12/10/2017 - wiadomość - 2017-10-12
Drużyna gotowa do akcji.

Wczorajszy odcinek serialu South Park zatytułowany Franchise Prequel był bezpośrednio powiązany z nadchodzącą grą South Park: The Fractured But Whole. Epizod wkrótce będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie serii, lecz na razie musicie zadowolić się skrótem. Nie zdradzając za dużo – Eryk Cartman po raz kolejny zbiera w nim superbohaterski zespół „Coon i przyjaciele”, tym razem, by nakręcić kasowy serial dla Netflixa. Jednak plaga fałszywych newsów na Facebooku krzyżuje plany szopiej drużynie. W fabule plączą się także Mark Zuckerberg i Władimir Putin, a całość kładzie podwaliny pod konflikt rozpoczynający fabułę gry. Autorzy tytułu podzielili się także kolejnym trailerem, widocznym poniżej:

South Park: The Fractured But Whole zadebiutuje 17 października 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Twórcy Titanfalla 2 pracują nad tajemniczym projektem

Studio Respawn Entertainment – odpowiedzialne za cykl zręcznościowych strzelanek Titanfallogłosiło, że współpracuje z Oculus Studios przy tworzeniu projektu przeznaczonego na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Szybko zapewniono, że produkt jest czymś zupełnie nowym i nie będzie kontynuacją ich strzelaniny z mechami. Szczegóły gry pozostają jednak w ścisłej tajemnicy – nie wiadomo nawet, czy będzie ona działać na droższym Oculus Rift, czy na niedawno ogłoszonej edycji budżetowej Oculus Go. Jedyne, co zapewniono ciekawskim graczom to poniższy materiał, na którym twórcy wypowiadają się na temat wojny, jako stałego elementu ludzkiej cywilizacji:

Wedle dostępnych informacji projekt ma zadebiutować w 2019 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach