Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2021, 18:55

Hitman 3 najładniejszy na XSX; wersja na PS5 jest płynniejsza

Ekipa Digital Foundry sprawdziła, jak wypada Hitman 3 na PS5, Xboksie Series X i Series S. Tytuł studia IO Interactive działa na XSX w natywnym 4K i 60 fps. Wersja na PS5 przy tej samej płynności oferuje tylko 1800p.

W SKRÓCIE:
  1. Hitman 3 działa na ulepszonej wersji silnika Glacier.
  2. Serwis Digital Foundry sprawdził, że gra działa w natywnym 4K i 60 fps na Xboksie Series X. Wydanie na PS5 oferuje 60 fps przy rozdzielczości 1800p.

Hitman 3 na Xboksie Series X działa w natywnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, jedynie czasami notując drobne spadki płynności. Wersja na PlayStation 5 także oferuje 60 fps, ale przy niższej, wynoszącej 1800p rozdzielczości. Najgorzej gra wygląda na Xboksie Series S (co nie powinno dziwić). Hitman 3, by zachować 60 fps, działa w 1080p.

Ekipa Digital Foundry wzięła pod lupę najnowszą grę studia IO Interactive i dogłębnie się jej przyjrzała. Nowy Hitman działa na ulepszonym silniku Glacier. Pozwoliło to na wykorzystanie możliwości, jakie daje nowa generacja konsol, co ma swoje przełożenie w recenzjach.

Dzięki analizie, którą możecie zobaczyć powyżej, dowiadujemy się, że wersja na Xboksa Series X jest najlepszą, jeśli chodzi o jakość obrazu. Poza wyższą rozdzielczością, także i jakość tekstur w porównaniu do wydania na PS5 wypada lepiej. Edycja na konsolę Sony oferuje za to płynniejszą rozgrywkę, rzadziej gubiąc klatki.

Pojawił się także drugi materiał wideo, w którym Digital Foundry skupia się na technicznej analizie silnika Glacier, przedstawiając dokładnie, jakie usprawnienia z myślą o konsolach nowej generacji otrzymał. Jeśli więc chcecie wyciągnąć coś więcej poza porównaniem mocy konsol, zerknijcie na wideo poniżej.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
  2. Hitman 3 – poradnik
  3. Hitman 3 – strona oficjalna