Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2023, 17:16

autor: Adam Celarek

Twórcy Hitmana rosną w siłę, ma to pomóc przy tworzeniu gry o Jamesie Bondzie

IO Interactive, twórcy ostatnich gier o Hitmanie, otworzyło nowe studio w Brighton. Jest to kolejny oddział firmy powstały w krótkim odstępie, co może sugerować poważne zamiary duńskiego dewelopera.

Źródło fot. IO Interactive
i

Znane przede wszystkim z serii Hitman duńskie studio IO Interactive podzieliło się w serwisie Twitter informacją związaną z otwarciem nowego oddziału. IOI Brighton stacjonować będzie w Wielkiej Brytanii i ma wspomóc resztę spółki w pracach nad tajemniczymi produkcjami, kryjącymi się pod kodowymi nazwami Project 007 oraz Project Fantasy.

Inwestycje oraz wspólny wysiłek

IOI Brighton jest już piątym oddziałem dewelopera. W przeciągu ostatnich 4 lat firma zdążyła otworzyć aż 3 nowe, niezależne studia, z czego ostatnie, znajdujące się w Istambule, zostało przedstawione światu zaledwie kilka miesięcy temu.

Dynamiczny rozrost oraz inwestycje w dodatkową siłę roboczą sugerują, że IO Interactive na poważnie podchodzi do swoich przyszłych projektów. W oficjalnym oświadczeniu spółki czytamy zresztą:

Wszystkich pięć studiów IOI razem wnosi znaczący wkład w ambitne prace rozwojowe i wydawnicze nad wszystkimi grami będącymi obecnie w fazie rozwoju: Project 007, Project Fantasy oraz Hitman.

O strategii opartej na współpracy pomiędzy oddziałami wspominał Hakan Abrak, CEO IO Interactive, w wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry.biz:

[…] Pracujemy trochę inaczej niż inne firmy. One działają raczej na zasadzie: „nad tym projektem pracuje to studio” lub „ten zespół wykonuje pewne elementy tej produkcji”. W naszych oddziałąch to projekty są na pierwszym planie. Co oznacza, że każdy, niezależnie od tego, w jakim studiu lub kraju pracuje, może brać udział w różnych projektach. To nie jest tak, że w Stambule są ludzie od 007, a w ekipa z Brighton robi tylko Project Fantasy… wszyscy mogą pracować nad różnymi projektami.

Miejmy nadzieję, że podejście to oraz poczynione przez firmę inwestycje w nowe oddziały okażą się owocne, a jako gracze otrzymamy z czasem interesujące oraz dopracowane produkcje.

  1. Oficjalna notka prasowa IO Interactive

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej