Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2023, 18:11

Twórcy Hitmana zapowiedzieli RPG w klimacie fantasy

IO Interactive zapowiedziało nowy tytuł. Jest nim sieciowe RPG o kodowej nazwie Project Fantasy.

Źródło fot. IO Interactive
i

Studio znane z prac nad popularnym cyklem Hitman – IO Interactive – zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Ma nim być sieciowa gra RPG utrzymana w klimacie fantasy. Na ten moment projekt nosi jedynie kodową nazwę Project Fantasy.

Deweloperzy nie zdradzili praktycznie nic na temat tytułu. Wiadomo jedynie, że twórcy czerpią inspirację z serii tzw. gamebooków Fighting Fantasy. Opublikowano jeszcze grafikę koncepcyjną, którą możecie obejrzeć powyżej. Jest to dość zaskakujący wybór, będzie to bowiem pierwszy raz, kiedy IO Interactive stworzy coś w tej tematyce.

Chociaż nie znamy nawet ogólnego terminu premiery, to już doczekaliśmy się deklaracji odnośnie wsparcia tytułu. Według zapowiedzi deweloperów, Project Fantasy ma być rozwijany przez lata. O tym, czy okaże się to prawdą, przekonamy się jednak dopiero, jak tytuł ujrzy światło dzienne.

Warto mieć na uwadze, że IO Interactive pracuje jeszcze nad przynajmniej jednym tytułem. Jest nim Project 007, w którym wcielimy się w legendarnego Jamesa Bonda. W tym przypadku również nie znamy za wielu szczegółów. Pewne jest jedynie, że gra zaprezentuje nam historię tego, jak bohater został agentem 007.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej