Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2021, 08:50

NiOh 2 zalicza świetny start na PC; gra bije wynik Dark Souls

NiOh 2 zadebiutowało na PC ze świetnym wynikiem. W momencie premiery w grze obecnych było ponad 30 tysięcy graczy, a dzień później liczba ta jeszcze urosła.

W SKRÓCIE:
  1. NiOh 2 zadebiutowało na PC 5 lutego 2021 roku.
  2. Tytuł zanotował świetny start, przyciągając w dniu premiery ponad 30 tysięcy graczy, by dzień później dobić do niecałych 40.

Firma Koei Tecmo może być zadowolona ze startu NiOh 2: Complete Edition na PC. W dniu premiery (tytuł zadebiutował 5 lutego) w produkcję grało ponad 30 tysięcy osób, dobijając do niecałych 40 tysięcy w szczytowym momencie dzień później.

Jest to wynik prawie czterokrotnie lepszy od pierwszej odsłony NiOh, Dark Souls oraz jego remastera. Co prawda do wyniku Dark Souls 2 (ponad 79 tysięcy) i Dark Souls 3 (niecałe 130 tysięcy) sporo brakuje, jednak mając na uwadze, że marka pojawiła się na rynku w 2017 roku, to i tak rosnąca popularność serii NiOh może być powodem do dumy dla deweloperów ze studia Team Ninja.

Niestety za aktywnością graczy na ten moment nie poszły ich opinie. Na ten moment tylko 68% recenzji z wszystkich 2465 jest pozytywnych. Pojawiają się narzekania na ogólne niedopracowanie portu z PS4, problemy z wydajnością i błędami oraz niepełną implementację klawiatury i myszy. Choć i tak jest lepiej niż w dniu premiery, gdy odsetek pozytywnych recenzji wynosił około 57%. Premierowa łatka poprawiła część błędów obecnych w NiOh 2 na PC.

Produkcja dostępna jest także na PlayStation 5 i oferuje opcję darmowej aktualizacji z PS4, jeśli posiadacie tytuł w swojej bibliotece (nie ma znaczenia, czy mówimy o cyfrowej kopii czy o pudełku).

  1. Oficjalna strona gry NiOh 2
  2. Recenzja NiOh 2 – gry, w której chcesz zginąć tysiąc razy
  3. NiOh 2 – poradnik do gry