Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2014, 14:22

autor: Meehow

Rock Simulator 2014 – pierwszy symulator kamienia w historii

Rock Simulator 2014, pierwszy na świecie symulator kamienia, od czterech dni widnieje w programie Steam Greenlight. Co więcej, "innowacyjny" projekt pnie się szybko w górę, gdyż plasuje się już na 9. miejscu w kategorii koncepcji. Fanów mniejszych i większych kamieni z pewnością ucieszy fakt, że gra będzie w pełni darmowa!

Rock Simulator 2014 - Rock Simulator 2014 – pierwszy symulator kamienia w historii - wiadomość - 2014-06-26
Rock Simulator 2014

Rock Simulator 2014, pierwszy w historii gier komputerowych symulator kamienia, od czterech dni widnieje w programie Steam Greenlight. Co więcej, innowacyjny i niewątpliwie wart uwagi projekt pnie się szybko w górę rankingu, gdyż plasuje się obecnie na 9. miejscu w kategorii koncepcji. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Strange Panther Games. Fanom mniejszych i większych głazów z pewnością spadnie kamień z serca na wieść, że gra będzie w pełni darmowa! Oto oficjalny opis Rock Simulator 2014:

Przez długi czas brakowało jednej gry na rynku: prawdziwego symulatora kamienia. Jestem tutaj dzisiaj, aby przedstawić Wam Rock Simulator 2014. Ten symulator jest marzeniem każdego entuzjasty kamieni. Możecie oglądać piękne kamienie w jakimkolwiek miejscu świata: od porośniętych trawami polan do solnisk. [W grze] są dziesiątki PIĘKNYCH, ręcznie projektowanych środowisk.

Jak widać, środowiska gry są naprawdę starannie zaprojektowane i bogate. - Rock Simulator 2014 – pierwszy symulator kamienia w historii - wiadomość - 2014-06-26
Jak widać, środowiska gry są naprawdę starannie zaprojektowane i bogate.

Niezależna produkcja z pewnością ma szansę wprowadzić nieco powiewu świeżości do gatunku symulatorów. Ostatnimi czasy uczynił to głośny Goat Simulator, który według niepotwierdzonych informacji (niestety, dostęp do rzetelnych danych w temacie jest wyjątkowo trudny) cieszy się szczególną popularnością wśród graczy Bliskiego Wschodu. Wszyscy z pewnością chętnie się przekonamy, czy darmowy w przeciwieństwie do Goat Simulator Rock Simulator 2014 zwycięsko wyjdzie z bitwy o serca fanów innowacyjnych symulacji. Jak mówi polskie przysłowie: trafiła koza na kamień… czy jakoś tak.

Obszary, w których możemy podziwiać kamienie, są naprawdę zróżnicowane. - Rock Simulator 2014 – pierwszy symulator kamienia w historii - wiadomość - 2014-06-26
Obszary, w których możemy podziwiać kamienie, są naprawdę zróżnicowane.

Twórcy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie wypuszczą więcej screenshotów z gry. Niestety, na razie nie wiadomo, czy tytuł ukaże się na konsolach. W tej chwili pozostaje jedynie radować się na wieść, że kolejni deweloperzy przecierają szlaki, zamiast tworzyć wedle znanych już od lat, oklepanych schematów. Zachęcamy do głosowania na Rock Simulator 2014 w Steam Greenlight i śledzenia pojawiających się aktualizacji projektu.