Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2014, 13:12

autor: Renox

Warlocks – Polacy z One More Level ruszyli z akcją na wspieram.to

W serwisie wspieram.to zainicjowana została zbiórka pieniędzy na polską produkcję o nazwie Warlocks – dwuwymiarową grę akcji nastawioną przede wszystkim na rozgrywkę w trybie kooperacji oraz PvP, która jakiś czas temu otrzymała zielone światło na Steamie. Polskie studio One More Level potrzebuje 13 tysięcy złotych, aby móc w pełni zrealizować swoją koncepcję.

Warlocks potrzebuje finansowego wsparcia ze strony graczy. - Warlocks – polska gra niezależna potrzebuje finansowego wsparcia  - wiadomość - 2014-08-26
Warlocks potrzebuje finansowego wsparcia ze strony graczy.

Warlocks to wieloosobowa, dwuwymiarowa bijatyka z akcją osadzoną w wielowymiarowym świecie, autorstwa młodego polskiego studia One More Level. Tytuł, tworzony najpierw jako projekt po godzinach, z czasem przeobraził się w świetnie prezentującą się, dynamiczną produkcję, która po dwóch miesiącach obecności w serwisie Greenlight została bardzo ciepło przyjęta przez tamtejszą społeczność i ostatecznie otrzymała od Steam zielone światło. Gracze docenili Warlocks także na tegorocznej edycji targów Gamescom, gdzie gra również miała swoje przysłowiowe „pięć minut” i ponownie zaskarbiła sobie wielu zwolenników.

Ambicje młodych, utalentowanych twórców na tym się jednak nie kończą – Polacy, chcąc utrzymać to zawrotne tempo, zainicjowali zbiórkę pieniędzy w serwisie wspieram.to, gdzie każdy może finansowo wesprzeć omawianą bijatykę, aby z czasem mogła się ona przeobrazić w coś jeszcze bardziej efektownego. Potrzeba 13 tysięcy złotych – niewiele, biorąc pod uwagę, że autorom udało się już zebrać ponad półtora tysiąca, a do końca crowdfundingowej akcji zostały jeszcze 44 dni. Jeżeli i Wy chcecie dorzucić do tego niezależnego projektu swoje „trzy grosze”, koniecznie zajrzyjcie na stronę wspomnianego serwisu. Link do akcji znajdziecie poniżej:

Warlocks jest dynamiczną bijatyką 2D, która z poziomu konwencji bardzo przypomina efektowne Risk of Rain. Tytuł pozwoli nam wcielić się w jednego z kilku dostępnych czarodziejów (na razie deweloperzy mówią o czterech postaciach z całkowicie unikalnymi zdolnościami, jednak z w miarę postępów w grze będziemy mogli ich odblokować jeszcze więcej) i przemierzać mroczny, nieszablonowy i piękny pod względem stylistyki świat, walcząc z hordami wrogów i potężnymi bossami. Jeżeli stęskniliście się więc za typowo kanapową produkcją w takim właśnie klimacie, będziecie w pełni usatysfakcjonowani. Warto również wspomnieć, że nie zabraknie proceduralnie generowanych przedmiotów do zdobycia.

Gra, oferując wiele zróżnicowanych typów rozgrywki, w pełni rozwija skrzydła podczas zabawy w trybach kooperacji dla maksymalnie czterech osób oraz PvP, chociaż rozgrywka dla pojedynczego gracza także ma być jej bardzo mocną stroną. W grze nie zabraknie również trybu Versus, który – co ciekawe – w maju tego roku pokazany został podczas polskich targów Digital Dragons 2014 i, jak przyznają twórcy, był bardzo chętnie ogrywany pomimo wczesnego etapu produkcji.

Właściwie to o Warlocks można by pisać naprawdę sporo, dlatego też, chcąc poznać więcej pikantnych szczegółów na temat tej efektownej polskiej gry niezależnej, odwiedźcie stronę wspomnianej już crowdfundingowej akcji, a także obejrzyjcie wyżej umieszczony film z komentarzem twórców.

Warlocks – polska gra niezależna potrzebuje finansowego wsparcia  - ilustracja #2
Warlocks – polska gra niezależna potrzebuje finansowego wsparcia  - ilustracja #3
Warlocks – polska gra niezależna potrzebuje finansowego wsparcia  - ilustracja #4