Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2015, 12:04

autor: shav

Resident Evil Origins Collection - zapowiedziano premierę kolekcji

Firma Capcom zapowiedziała Resident Evil Origins Collection. Będzie to zbiorcze wydanie zawierające Resident Evil HD i Resident Evil Zero HD, czyli remaki dwóch gier z serii, opowiadających o początkach walki z wirusem T.

Dziś w sieci pojawił się zwiastun Resident Evil Origins Collection, czyli zbiorczego wydania zawierającego odświeżoną pierwszą część serii oraz jej prequelResident Evil Zero HD. Kolekcja trafi na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360 oraz Xboksa One – 19 stycznia zadebiutuje jej fizyczne wydanie, natomiast daty premiery wersji cyfrowej gry jeszcze nie ujawniono – wspomniano jedynie o początku przyszłego roku. Miłośnicy pudełek mogą już zacierać ręce, bowiem będzie to pierwsza okazja na zakupienie Resident Evil HD na fizycznym nośniku – wcześniej gra pojawiła się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej (wyjątkiem były azjatyckie wydania gry na PlayStation 3).

Firma Capcom już w maju tego roku zapowiedziała Resident Evil Zero HD Remaster, czyli odświeżone wydanie prequelu tej popularnej serii, opowiadające o początkach tajemniczego wirusa, który przemienia ludzi w żądne krwi zombie. Do naszej dyspozycji oddano dwie grywalne postacie - są nimi Billy Coen i Rebecca Chambers. Każdy z bohaterów ma zarówno mocne, jak i słabe strony, a w grze możemy przełączać się między nimi w dowolnym momencie, co pozwala nam na wykorzystanie ich atutów podczas rozgrywki. Co ciekawe, produkcja ta pierwotnie ukazała się na konsoli Gamecube, z czasem też na Wii, ale dopiero teraz trafi na sprzęty innych producentów niż Nintendo.