Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Resident Evil Origins Collection (PC)

Resident Evil Origins Collection

Zestaw dwóch klasycznych tytułów z kultowej serii Resident Evil firmy Capcom, gruntownie odświeżonych z myślą o platformach nowej generacji.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | reedycje/remastery/remaki

Okładka Resident Evil Origins Collection (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

19sty2016

PC XONE PS4

Resident Evil Origins Collection to wydany na platformie PS4, PC i XONE zestaw, składający się z dwóch klasycznych odsłon kultowego cyklu Resident Evil firmy Capcom, zremasterowanych z myślą o platformach nowej generacji. W pakiecie znalazła się odświeżona pierwsza część serii Resident Evil HD, która zadebiutowała w 1996 roku na pierwszym PlayStation oraz Resident Evil Zero HD, który pojawił się początkowo w 2002 roku wyłącznie na konsolach Nintendo GameCube. Oba remastery ukazały się odpowiednio w 2015 i 2016 roku na komputerach PC oraz konsolach siódmej i ósmej generacji.

Fabuła

W grze Resident Evil HD wcielamy się w postać jednego z członków elitarnej jednostki S.T.A.R.S. (Special Tactics and Rescue Service) – Chrisa Redfielda lub Jill Valentine, którzy zostają wysłani do opanowanego przez epidemię zombie miasta Raccoon City celem odnalezienia zaginionego zespołu Bravo. Z ograniczoną liczbą amunicji i zaledwie kilkoma przedmiotami ułatwiającymi przetrwanie, gracze muszą rozwiązać zagadkę zaginięcia kolegów, stawiając czoła rozmaitym pułapkom oraz hordom żywych trupów.

Resident Evil Zero pod względem fabularnym stanowi prequel całego cyklu i rozgrywa się na rok przed wydarzeniami ukazanymi w poprzedniczce. Kiedy pierwsze pojawiające się doniesienia alarmują o niezwykłych wydarzeniach, jakie miały miejsce na obrzeżach Raccoon City, miejskie siły specjalne S.T.A.R.S. wysyłają na miejsce zespół Bravo z Rebeccą Chambers na czele. Na skutek wypadku helikoptera, bohaterka trafia w sam środek prawdziwej apokalipsy i zmuszona jest do walki o przetrwanie, łącząc siły z niejakim Billym Coenem – byłym porucznikiem marynarki, na którym ciąży wyrok śmierci.

Mechanika

Pod względem mechaniki, oba tytuły stanowią swoistą kwintesencję serii Resident Evil, której późniejsze cześci skierowały się nieco bardziej w stronę akcji, spychając na dalszy plan niezwykły klimat rozgrywki, towarzyszący pierwszym odsłonom serii. Akcję obserwujemy tu z perspektywy trzecioosobowej, a rozgrywka sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji i rozwiązywania kolejnych zagadek oraz okazjonalnej walki z przeciwnikami. O ile w Resident Evil HD przewidziano dwa odrębne (choć przeplatające się ze sobą) wątki fabularne dla każdego z bohaterów – w przypadku Resident Evil Zero HD podczas zabawy kontrolujemy równocześnie obie postaci, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnej chwili, wykorzystując ich mocne i słabe strony.

Wartym odnotowania elementem, nieobecnym w oryginalnej wersji Resident Evil Zero jest nowy tryb o nazwie Wesker. Pozwala on wcielić się w postać Alberta Weskera – dowódcy jednostki S.T.A.R.S. oraz jednego z głównych antagonistów późniejszych odsłon serii i przeżyć całą historię z punktu widzenia alternatywnej postaci, dysponującej znacznie większą ilością amunicji oraz niezwykłymi mocami.

Kwestie techniczne

Resident Evil Origins Collection na PS4, PC i XONE oferuje gruntownie odświeżone wersje klasycznych hitów, wykorzystujące możliwości techniczne nowoczesnych platform sprzętowych. Obie gry oferują zatem wyraźnie ulepszone efekty wizualne oraz stworzone od podstaw tekstury w rozdzielczości 1080p, jednocześnie zachowując klasyczny wygląd oryginalnych lokacji. W pełni zremasterowano również efekty dźwiękowe, które dzięki wsparciu standardu 5.1 jeszcze bardziej potęgują wrażenia płynące z rozgrywki. Na wyróżnienie zasługuje możliwość wybrania formatu ekranu pomiędzy oryginalnym 4:3 a trybem szerokoekranowym. Weteranom serii pozostawiono także wybór pomiędzy oryginalnym modelem sterowania za pomocą krzyżaka a tym unowocześnionym, znanym z ostatnich pełnoprawnych odsłon cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Resident Evil Origins Collection

Wymagania wiekowe Resident Evil Origins Collection

18+

Resident Evil Origins Collection - zapowiedziano premierę kolekcji

wiadomość1 września 2015

Firma Capcom zapowiedziała Resident Evil Origins Collection. Będzie to zbiorcze wydanie zawierające Resident Evil HD i Resident Evil Zero HD, czyli remaki dwóch gier z serii, opowiadających o początkach walki z wirusem T.

PC
XONE
PS4