Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2015, 12:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Resident Evil HD sukcesem sprzedażowym

Firma Capcom ujawniła, że Resident Evil HD jest najszybciej sprzedającą się grą wydawcy w cyfrowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jednocześnie produkcja zanotowała najlepszy debiut w historii usługi PlayStation Network.

Resident Evil HD w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 20 stycznia 2015 roku

W styczniu bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC ukazała się gra Resident Evil HD, czyli odświeżona wersja kultowego survival horroru firmy Capcom. Wydawca pochwalił się popularnością produkcji. Okazało się, że jest to najszybciej sprzedający się tytuł na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy w historii japońskiej firmy. Jednocześnie projekt pobił rekord najlepszego otwarcia i okazał się najpopularniejszą grą stycznia w usłudze PlayStation Network. Niestety za tymi wszystkimi tytułami nie poszły dane liczbowe, jednak można stwierdzić, że Resident Evil HD okazało się sporym sukcesem, co być może skusi Capcom do odświeżenia „dwójki” i „trójki”.

Resident Evil HD to odświeżony klasyk gatunku survival horror. - Resident Evil HD sukcesem sprzedażowym - wiadomość - 2015-02-10
Resident Evil HD to odświeżony klasyk gatunku survival horror.

Resident Evil HD okazał się nie tylko sukcesem sprzedażowym, ale także został bardzo dobrze przyjęty przez media, które nie szczędziły wysokich ocen, chwaląc większość elementów produkcji, w tym dodanie nowoczesnego sterowania, zremasterowanego dźwięku i porządną oprawę graficzną. Tytuł możecie nabyć w wersji na konsole Xbox za 69,99 zł, na PlayStation 3 / PlayStation 4 (84 zł) oraz na Steamie za 19,99 euro (około 84 zł).

Resident Evil HD sukcesem sprzedażowym - ilustracja #2Resident Evil HD to odświeżona wersja słynnej produkcji, stworzona na podstawie remaku wydanego na konsoli GameCube w 2002 roku. Gra posiada ulepszoną oprawę graficzną z możliwością przełączania się między trybami 4:3, a 16:9, zremasterowane udźwiękowienie czy też dwa systemy sterowania – klasyczny i nowoczesny.