Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2016, 15:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Resident Evil VII: Biohazard - ESRB zdradziło założenia fabularne i szczegóły dotyczące rozgrywki

Entertainment Software Rating Board, czyli amerykańska organizacja przyznająca kategorie wiekowe grom wideo, zdradziła na swojej stronie kilka szczegółów dotyczących fabuły i rozgrywki w Resident Evil VII: Biohazard.

Dzięki wpisowi w Entertainment Software Rating Board, amerykańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo, na temat gry Resident Evil VII: Biohazard, poznaliśmy kilka szczegółów związanych z tym tytułem. Co prawda opis zniknął ze strony ESRB, ale w Internecie nic nie ginie i zachowało się jego potwierdzenie (m.in. na VG 24/7). Nie zdradzono w nim zbyt wielu szczegółów fabularnych, a tylko ogólne założenia oraz imię głównego bohatera. Jeżeli jednak chcecie wszystkiego dowiedzieć się samemu w momencie, gdy gra zagości u was w domu, to przestańcie czytać dalej.

Resident Evil VII: Biohazard - ESRB zdradziło założenia fabularne i szczegóły dotyczące rozgrywki - ilustracja #1

Z ujawnionych przez pracowników ESRB informacji wiemy, że głównym bohaterem będzie niejaki Ethan, szukający swojej zaginionej żony w opuszczonej rezydencji. Na ostatnim zwiastunie z gamescomu (znajdziecie go na końcu newsa), pokazano losy kobiety zwracającej się na nagraniu właśnie do mężczyzny o tym samym imieniu. Można więc podejrzewać, że to właśnie jego druga połówka. To tyle, jeżeli chodzi o fabułę. Nieco więcej wiemy o rozgrywce.

Wiele osób martwiło się, że zabawa polegać będzie głównie na eksploracji i skradaniu się, ale wiemy już, że tak nie będzie. W opisie zamieszczono bowiem informacje o używaniu pistoletów, strzelb, miotaczy ognia, materiałów wybuchowych, a nawet piły łańcuchowej do walki ze „zmutowanymi stworzeniami”.

Poza tym produkcja będzie bardzo brutalna – mowa o znajdywanych ciałach z wyprutymi wnętrznościami, animacjach rozczłonkowywania piłą łańcuchową czy też tych ukazujących głowę nabijaną na łopatę oraz nogę odcinaną tym samym narzędziem.

Screen ze strony ESRB / Źródło: VG 24/7. - Resident Evil VII: Biohazard - ESRB zdradziło założenia fabularne i szczegóły dotyczące rozgrywki - wiadomość - 2016-08-27
Screen ze strony ESRB / Źródło: VG 24/7.

Resident Evil VII: Biohazard ukaże się 24 stycznia 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Mały przedsmak produkcji można znaleźć w PlayStation Store, gdzie na zainteresowanych czeka Resident Evil 7 Teaser: Beginning Hour, czyli demo, które nie jest wyciętym fragmentem pełnej wersji, a osobnym projektem, mającym pokazać, w jakim kierunku zmierzają twórcy gry. Pamiętajcie jednak, że tytuł dostępny jest tylko dla abonentów usługi PlayStation Plus.