Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka We Were Here (PC)

We Were Here PC

Oryginalna, pierwszoosobowa gra logiczna studia Total Mayhem Games, przeznaczona do zabawy w trybie kooperacji. Akcja We Were Here osadzona została na terenie tajemniczego, opuszczonego zamczyska na pustkowiu.

Logiczne | FPP | elementy przygodowe | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka We Were Here (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3lutego2017

3lutego2017

Steam

We Were Here jest oryginalną, przeznaczoną dla dwóch graczy grą logiczną, opracowaną przez niezależne studio Total Mayhem Games. Produkcja trafiła na platformę PC, a jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

Mechanika

W We Were Here akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Całość rozgrywa się na terenie tajemniczego, opuszczonego zamczyska ulokowanego na mroźnym pustkowiu. Gracze przejmują kontrolę nad dwójką bohaterów – podczas gdy pierwszy wciela się w rolę nieszczęśnika uwięzionego w niewielkiej części fortecy, drugi ma dostęp do większego fragmentu twierdzy. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest doprowadzenie do spotkania protagonistów.

Jest to o tyle trudne, że podobnie jak w grach z serii Myst, na rozwiązanie czeka tu cały szereg mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek logicznych i środowiskowych. Wzorem popularnych escape roomów, kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca – sprawy nie ułatwia jednak fakt, że jedynym sposobem komunikacji jest tutaj rozmowa przez krótkofalówki. Jeszcze jedną komplikację stanowi podatność odkrywcy (buszującego po zamku w poszukiwaniu towarzysza) na trudne warunki – bohater może na przykład zamarznąć na śmierć.

Tryby gry

We Were Here oferuje wyłącznie tryb kooperacji. W towarzystwie drugiego gracza bawić się można przez Internet – między innymi ze względu na specyfikę opisywanego tytułu, twórcy nie przewidzieli możliwości rozgrywki na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC We Were Here cechuje się przeciętnej jakości oprawą graficzną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że produkcja wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one wymagane do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2  

Wymagania wiekowe We Were Here

odpowiednia dla każdego wieku