Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4
Okładka Floor Plan (PC)

Floor Plan

Oryginalna gra logiczna studia Turbo Button, zaprojektowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

Logiczne | FPP | humorystyczne | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Floor Plan (PC)

data premiery gry:

26cze2016

PC

20mar2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Floor Plan jest oryginalną grą logiczną, stworzoną przez studio Turbo Button, czyli autorów Adventure Time: Magic Man's Head Games. Podobnie jak poprzednie dzieło tego zespołu, tytuł został opracowany z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, a trafił na platformę PC i PS4.

Fabuła

Floor Plan pozwala graczom wcielić się w rolę nieszczęśnika, który utknął w zepsutej windzie. To właśnie na jego barkach spoczywa zadanie naprawy urządzenia, co w założeniach ma umożliwić mu ucieczkę z klaustrofobicznego pomieszczenia.

Mechanika

W grze Floor Plan na platformie PC i PS4 akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz nie ma możliwości poruszania się po otoczeniu – może jedynie swobodnie się rozglądać przy pomocy ruchów głowy. Schemat rozgrywki oparto na jeżdżeniu windą po kolejnych piętrach – każde z nich zawiera mniej lub bardziej skomplikowaną zagadkę, której rozwiązanie popycha akcję do przodu. Czasami produkcja wymaga od nas wciśnięcia określonego przycisku, by innym razem postawić przed koniecznością zagrania w kręgle lub odnalezienia skrzętnie ukrytego przedmiotu i przetransportowania go na inną kondygnację. W przypadku utknięcia na konkretnej łamigłówce, istnieje możliwość skorzystania z zaimplementowanego w grze systemu wskazówek.

Oryginalnie zaprojektowane poziomy są zamieszkane przez nietypowe postacie – podczas gdy jednym z nich może być chłodnia, będąca domem śnieżnego bałwana, innym jest fantastyczna, wypełniona roślinnością kraina, futurystyczne terytorium opanowane przez robota, ponure cmentarzysko, czy choćby sceneria wyjęta z klasycznego westernu, gdzie poznajemy mechanicznego, uzbrojonego w rewolwer kowboja.

Kwestie techniczne

Floor Plan charakteryzuje się niezbyt szczegółową, trójwymiarową oprawą graficzną – niemniej, na uwagę zasługują oryginalne projekty poszczególnych etapów, a także nietypowa stylistyka. Gra wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Floor Plan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4