Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Accounting+ (PS4)

Accounting+

Accounting

Oryginalna produkcja, w której wcielamy się w księgowego podróżującego przez kolejne poziomy rzeczywistości wirtualnej. By popchnąć akcję do przodu, zazwyczaj musimy wykonać określoną czynność, jak założenie na głowę gogli czy wypicie podejrzanego napoju.

Przygodowe | FPP | humorystyczne | indie | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Accounting+ (PS4)

data premiery gry:

18paź2016

PC

19gru2017

PS4

Accounting to oryginalna produkcja opracowana przez zespoły Crows Crows Crows oraz Squanchtendo z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych, a z czasem doczekała się konsolowego portu – na PlayStation 4 pojawiła się pod tytułem Accounting+.

Fabuła

W Accounting gracze wcielają się w księgowego pracującego dla firmy Smith & Smitherson, którego zadaniem jest przetestowanie gogli VR – wynalazku mającego usprawnić jego pracę. Eksperyment szybko wymyka się spod kontroli, a bohater jest zmuszony do podróżowania przez kolejne poziomy wirtualnej rzeczywistości na zasadzie rekurencji.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS4 Accounting akcję obserwujemy z oczu protagonisty (FPP). W trakcie rozgrywki możemy swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową, z kolei wchodzenie w interakcję z elementami otoczenia umożliwiają kontrolery ruchowe, przy pomocy których sterujemy dwoma kursorami będącymi odpowiednikami rąk protagonisty.

Co ciekawe, produkcja, której ukończenie zajmuje mniej niż godzinę, jest pozbawiona wielu tradycyjnych aspektów gry wideo, takich jak nadrzędny cel czy możliwość poniesienia porażki. By popchnąć akcję do przodu i przenieść się do kolejnego poziomu rzeczywistości wirtualnej, zazwyczaj musimy wykonać określoną czynność, jak założenie na głowę gogli czy wypicie podejrzanego napoju. Należy zaznaczyć, że całość okraszono solidną dawką absurdalnego humoru, z kolei napotykane przez nas postacie i odwiedzane lokacje stopniowo nabierają coraz bardziej surrealistycznego charakteru.

Kwestie techniczne

Accounting posiada przyzwoitej jakości grafikę, a kwestie wypowiadane przez NPC zostały w pełni udźwiękowione. Kreskówkowa stylistyka, w której utrzymano warstwę wizualną, może być jednak nieco myląca – opisywana gra jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych odbiorców.

Wersja na PlayStation 4, która nosi miano Accounting+, jest dwukrotnie większa od swojego pierwowzoru – na odwiedzenie czekają zupełnie nowe lokacje, co w dużym stopniu wydłuża czas rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Accounting+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wirtualna rzeczywistość na The Game Awards 2017
Wirtualna rzeczywistość na The Game Awards 2017

wiadomość8 grudnia 2017

Na tegorocznym The Game Awards nie mogło zabraknąć produkcji opracowanych z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości. Twórcy Job Simulatora zapowiedzieli Vacation Simulator, ponadto dowiedzieliśmy się, że znane z pecetów Accounting trafi na PlayStation 4.

PC
PS4