Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 05:34

autor: Vergil

Wirtualna rzeczywistość na The Game Awards 2017

Na tegorocznym The Game Awards nie mogło zabraknąć produkcji opracowanych z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości. Twórcy Job Simulatora zapowiedzieli Vacation Simulator, ponadto dowiedzieliśmy się, że znane z pecetów Accounting trafi na PlayStation 4.

Na tegorocznym The Game Awards nie mogło zabraknąć gier przeznaczonych na zestawy rzeczywistości wirtualnej. W poniższej wiadomości zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat VR-owych tytułów, które zostały zaprezentowane.

Accounting+

Accounting+, czyli dzieło studia Crows Crows Crows, to produkcja, którą możecie znać z komputerów osobistych – Accounting od jakiegoś czasu jest dostępne za darmo na platformie Steam, więc nie będziemy poświęcać zbyt wiele miejsca temu tytułowi. Produkcja ma być dwukrotnie większa od podstawowego Accounting (autorzy zadbają między innymi o nowe powstacie i poziomy), a na jej korzyść będzie przemawiać przede wszystkim dynamiczna rozgrywka i absurdalny humor – zresztą przekonajcie się sami, rzucając okiem na zwiastun opublikowany przez deweloperów. Premiera Accounting+ na PlayStation 4 odbędzie się 19 grudnia bieżącego roku – gra będzie wymagać zarówno gogli wirtualnej rzeczywistości, jak i kontrolera PlayStation Move.

Vacation Simulator

Studio Owlchemy Labs ma w swoim portfolio dwie ciepło przyjęte produkcje opracowane z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Mowa o Job Simulator oraz Rick and Morty: Virtual Rick-ality. W przyszłym roku do tego niezbyt dużego grona dołączy kolejny tytuł, czyli Vacation Simulator, który zmierza na komputery osobiste i PlayStation 4. Pozycja została zapowiedziana podczas show poprzedzającego tegoroczne The Game Awards. Na dobry początek rzućmy okiem na jej pierwszy zwiastun:

Akcja tego tytułu zostanie osadzona w uniwersum stworzonym na potrzeby Job Simulatora. Ma to sens – skoro główny bohater nauczył się już, czym jest praca, teraz nie pozostaje mu nic innego, jak poznać znaczenie słowa odpoczynek.

Na ten moment nie wiemy niestety zbyt wiele na temat tego, czego możemy się spodziewać. Z całą pewnością można stwierdzić, że nie będzie to symulacja z prawdziwego zdarzenia. Powyższy materiał wideo zdradza, że twórcy potraktują temat wakacji z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka – najwyraźniej dostaniemy przyjemną zręcznościówkę, w której na pierwszy plan wysunie się zabawa fizyką.

Dowiedziałeś się już, czym jest praca? To dobrze, bo teraz poznasz znaczenie słowa odpoczynek. - Wirtualna rzeczywistość na The Game Awards 2017 - wiadomość - 2017-12-08
Dowiedziałeś się już, czym jest praca? To dobrze, bo teraz poznasz znaczenie słowa odpoczynek.

I… to by było na tyle. Wkrótce powinniśmy poznać więcej informacji na temat Vacation Simulatora – wszak rok 2018 zbliża się wielkimi krokami.