Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka SCALE (PC)

SCALE PC

SCALE to wyprodukowana przez zespół CubeHeart gra logiczna. Akcja ukazana jest z oczu bohaterki, a zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek oraz walce.

Logiczne | FPP | elementy zręcznościowe | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka SCALE (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SCALE to pierwszoosobowa gra logiczna. Opracowało ją studio CubeHeart, a głównym projektantem był Steve Swink, który wcześniej pracował nad takimi tytułami jak Tony Hawk's Underground, Jetpack Brontosaurus czy Off-Road Velociraptor Safari.

Wcielamy się w genialną dziewczynę imieniem Penny Price, której największą pasją jest fizyka. Wynalazła ona urządzenie potrafiące wyssać rozmiar z jednego przedmiotu, a następnie przekazać go innemu obiektowi. Akcja rozpoczyna się w więzieniu, gdzie bohaterka trafiła za zamordowanie ponad dziewięciu milionów osób, po tym jak przez przypadek zniszczyła wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Co gorsza, władze skonfiskowały jej ukochanego kota, a w mózgu Penny zainstalowano inteligentnego koordynatora, który ma jej pomóc w resocjalizacji. Dziewczyna nie planuje oczywiście zbyt długo pozostawać za kratami. Dlatego wbrew zaleceniom koordynatora konstruuje ze zgromadzonych naprędce części replikę swojego urządzenia manipulującego skalą. Za jego pomocą zamierza odzyskać zarówno wolność, jak i swojego kota.

Zabawa w grze polega przede wszystkim na eksplorowaniu świata i rozwiązywaniu zagadek. W SCALE interakcja graczy ze światem przebiega głównie za pomocą tego właśnie wynalazku, który pozwala na zmniejszanie i powiększanie elementów wirtualnego świata. Nie jest to ograniczone do kilku przedmiotów - możemy manipulować rozmiarami m.in. drzew, budynków, przeciwników, chmur na niebie, a nawet samych poziomów. Wszystkim tym rządzi ma dynamiczny silnik fizyczny, kalkulujący na bieżąco efekty naszych działań.

SCALE osadzone zostało w świecie o otwartej strukturze. Gracze otrzymują pełną swobodę jego eksplorowania oraz odkrywania ukrytych w nim sekretów. Rozgrywkę wzbogacają elementy zręcznościowe. Podczas zabawy musimy często wykazywać się dobrym refleksem w trakcie walki i wyzwań platformówkowych. Jednocześnie kluczem do wygrywania starć oraz rozwiązywania zagadek jest głównie sprytne wykorzystywanie możliwości urządzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SCALE

12+

SCALE – ruszył Kickstarter gry o manipulowaniu rozmiarami obiektów
SCALE – ruszył Kickstarter gry o manipulowaniu rozmiarami obiektów

wiadomość19 października 2013

Ruszył Kickstarter projektu SCALE. Będzie to pierwszoosobowy koktajl zręcznościówki i gry logicznej, w którym wykorzystamy urządzenie potrafiące powiększać oraz zmniejszać praktycznie każdy element wirtualnego świata.