Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 30 sierpnia 2019, 13:10

autor: AlexB

Anthony Hopkins jako papież Benedykt XVI w teaserze Dwóch papieży

W sieci zadebiutował pierwszy teaser Dwóch papieży – przygotowywanego na potrzeby platformy Netflix filmu w reżyserii Fernanda Meirellesa z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Pryce'em w rolach głównych. Produkcja zadebiutuje w popularnym serwisie streamingowym w grudniu.

Zrobiła nam się mała kumulacja zwiastunów produkcji z papieżami w roli głównej. Wczoraj pisaliśmy o teaserze The New Pope, czyli kontynuacji ciepło przyjętego serialu Młody papież Paolo Sorrentino, w której prócz Jude'a Law ujrzymy Johna Malkovicha w roli Jana Pawła III. Dziś przyszedł czas na zaprezentowanie zajawki Dwóch papieży w reżyserii nominowanego do Oscara za Miasto Boga Fernanda Meirellesa ze scenariuszem Anthony'ego McCartena (twórcy dialogów między innymi do Bohemian Rhapsody, Czasu mroku oraz Teorii wszystkiego). Produkcja zadebiutuje w grudniu bieżącego roku na platformie Netflix oraz w wybranych kinach. Nieco wcześniej, bo w pierwszej połowie września, obejrzeć ją będą mogli uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

W przeciwieństwie do The New Pope, Dwóch papieży jest filmem inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. W 2012 roku wywodzący się z zakonu jezuitów kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli obecny papież Franciszek, zawiedziony kierunkiem, jaki obrał Kościół, prosi Benedykta XVI o możliwość przejścia na emeryturę. Ten jednak się nie godzi. Zamiast tego zaprasza on Argentyńczyka do Watykanu na prywatną rozmowę. W ten sposób dwie postacie symbolizujące zupełnie różne wizje chrześcijaństwa - konserwatywną oraz liberalną – spotykają się, by znaleźć wspólny język i opracować plan, w jaki sposób wiara ma stawić czoła współczesnemu światu.

Hopkins czy Pryce – kto wyjdzie zwycięsko z tego aktorskiego pojedynku? - Anthony Hopkins jako papież Benedykt XVI w teaserze Dwóch papieży - wiadomość - 2019-08-30
Hopkins czy Pryce – kto wyjdzie zwycięsko z tego aktorskiego pojedynku?

Film Meirellesa zapowiada się na fascynujący pojedynek dwóch świetnych brytyjskich aktorów – Anthony'ego Hopkinsa (Milczenie owiec, serial Westworld) wcielającego się w Benedykta XVI oraz Jonathana Pryce'a (znanego szerzej jako Wielki Wróbel z Gry o tron lub gubernator Swann z cyklu Piraci z Karaibów), któremu przypadła rola kardynała Bergoglio. Co ciekawe, internauci wielokrotnie zwracali uwagę na podobieństwo tego ostatniego do papieża Franciszka i podkreślali, że jeśli kiedykolwiek powstanie film o obecnie urzędującej głowie Kościoła, to musi ją zagrać właśnie Pryce. Ich życzenia spełniły się szybciej, niż można się było spodziewać.

  1. Karta filmu Dwóch papieży na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.