Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 sierpnia 2019, 11:55

autor: AlexB

John Malkovich jako papież Jan Paweł III na teaserze serialu The New Pope

HBO wypuściło pierwszy teaser The New Pope – serialu Paolo Sorrentino, będącego następcą bardzo ciepło przyjętego Młodego papieża z 2016 roku. Serial będzie miał swoją światową premierę 1 września podczas festiwalu filmowego w Wenecji.

Młody papież w reżyserii Paolo Sorrentino (twórcy między innymi oscarowego Wielkiego piękna) okazał się jednym z ciekawszych seriali 2016 roku. Koprodukcja HBO, Sky oraz Canalu+ skupia się na historii Lenny'ego Belardo (w tej roli Jude Law), który jako pierwszy Amerykanin w historii obejmuje tron Piotrowy, przyjmując imię Pius XIII. Zakończenie produkcji zostawiało pewną furtkę dla kontynuacji i taka faktycznie powstała. Nosi ona tytuł The New Pope (Nowy papież) i jej pierwszy teaser jest już dostępny w sieci. Można go obejrzeć poniżej.

Uwaga na spoilery z zakończenia Młodego papieża

O czym opowie The New Pope? Jak zdradził w wywiadzie z magazynem Variety sam Sorrentino, punktem wyjścia będzie finał Młodego papieża. Lenny zapada w śpiączkę, która z naukowego punktu widzenia jest nieodwracalna. Jako że nie może on dalej pełnić naczelnej funkcji w Kościele katolickim, konieczne jest wybranie tytułowego nowego papieża. Zostaje nim grany przez Johna Malkovicha brytyjski kardynał. Przejmuje on władzę jako Jan Paweł III. Lecz Belardo jest w dość bliskich relacjach z Bogiem, zatem jego przypadłość wcale nie musi być tak śmiertelna, jak uważają lekarze.

Według Sorrentino, The New Pope ma być dużo bardziej osadzony w rzeczywistości, niż Młody papież. Znajdą się w nim odniesienia zarówno do aktualnych wydarzeń na świecie, jak i problemów, z którymi musi borykać się religia. Nie zabraknie też rzecz jasna intryg i nieco luźniejszych sytuacji, rozładowujących odrobinę atmosferę.

John Malkovich w nowym serialu Sorrentino wciela się w tytułowego nowego papieża. - John Malkovich jako papież Jan Paweł III na teaserze serialu The New Pope - wiadomość - 2019-08-29
John Malkovich w nowym serialu Sorrentino wciela się w tytułowego nowego papieża.

Prócz Jude’a Law oraz Johna Malkovicha w The New Pope pojawią się między innymi starzy znajomi z Młodego papieża, tacy jak Silvio Orlando (kardynał Voiello), Javier Cámara (kardynał Gutierrez), Cécile de France (Sofia), Ludivine Sagnier (Esther) czy Maurizio Lombardi (kardynał Assente), a także zupełnie nowe twarze - Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini. W ramach gościnnych występów ujrzymy również Sharon Stone oraz Marilyna Mansona.

W The New Pope gościnny występ zaliczył Marilyn Manson. - John Malkovich jako papież Jan Paweł III na teaserze serialu The New Pope - wiadomość - 2019-08-29
W The New Pope gościnny występ zaliczył Marilyn Manson.

Serial The New Pope zamknie się w dziewięciu odcinkach. Pierwsze dwa będą miały swoją światową premierę już w najbliższą niedzielę podczas festiwalu filmowego w Wenecji. W Polsce produkcję będzie można obejrzeć na antenie HBO oraz w HBO Go. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zostanie ona udostępniona szerszej publiczności.

  1. Oficjalna strona HBO
  2. Oficjalna strona Canal+
  3. Oficjalna strona Sky
filmy i serialeseriale HBO Jude Law trailery (filmy i seriale) John Malkovich Paolo Sorrentino