Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 12:57

autor: Aquma

Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software

Wygląda na to, że w czasie trwającej imprezy PAX West 2019 firma Gearbox Software zapowie kolejną część cyklu Homeworld. Gra może zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj - w czasie konferencji koncernu. Źródłem informacji jest tajemniczy wpis zamieszczony na Twitterze.

Nowy Homeworld czai się tuż za rogiem? - Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software - wiadomość - 2019-08-30
Nowy Homeworld czai się tuż za rogiem?

W Waszyngtonie odbywa się właśnie impreza branżowa PAX West 2019, w czasie której wiele firm prezentuje lub zapowiada nowe tytuły. Wygląda na to, że jedną z takich gier może być wyczekiwana, kolejna część cyklu Homeworld. Tajemniczy tweet Gearbox Software - obecnego właściciela praw do tej marki - sugeruje, że dziś, w czasie konferencji koncernu (rozpocznie się o 19:30 czasu polskiego) doczekamy się jakiegoś ogłoszenia.

Ostatnią grą należącą do głównego nurtu serii Homeworld było wydane w 2003 roku Homeworld 2, którego odświeżona wersja cztery lata temu weszła w skład zestawu Homeworld Remastered Collection (wraz z poprawioną pierwszą częścią). W 2016 r. na rynek trafił też dobrze przyjęty prequel Homeworld: Deserts of Kharak, który przeniósł akcję z przestrzeni kosmicznej na pustynną planetę rodem z książkowej serii Diuna.

Obrazek zamieszczony w tweecie sugeruje, że nowa produkcja może mieć więcej wspólnego z dwiema pierwszymi częściami niż zdecydowanie odmiennymi Pustyniami Kharak. Na więcej informacji będziemy jednak musieli poczekać jeszcze kilka godzin.

  1. Gearbox Software – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Homeworld: Deserts of Kharak – pustynia godna kosmosu