Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2019, 19:28

Games with Gold w sierpniu – m.in. Forza Motorsport 6 i Gears of War 4

Firma Microsoft podzieliła się listą produkcji, które w sierpniu otrzymają abonenci Xbox Live Gold (w ramach programu Games with Gold). Tym razem mowa o grach Gears of War 4, Forza Motorsport 6, Torchlight oraz Castlevania: Lords of Shadow.

Upalny lipiec dobiega końca, toteż najwyższa pora, by abonenci Xbox Live Gold dowiedzieli się, jakie produkcje otrzymają w sierpniu, w ramach programu Games with Gold. Jak się okazuje, posiadacze Xboksów 360 będą mogli sprawdzić gry Torchlight i Castlevania: Lords of Shadow, z kolei osoby bawiące się na Xboksach One wypróbują dodatkowo Gears of War 4 oraz Forzę Motorsport 6.

Poszczególne tytuły będą dostępne w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Gears of War 4

Xbox One

1-31 sierpnia

Forza Motorsport 6

Xbox One

16 sierpnia-15 września

Torchlight

Xbox 360/Xbox One

1-15 sierpnia

Castlevania: Lords of Shadow

Xbox 360/Xbox One

16-31 sierpnia

Pomimo że Marcus Fenix wyraźnie się postarzał, Szarańcza (a raczej Rój) wciąż powinna drżeć na jego widok. - Games with Gold w sierpniu – m.in. Forza Motorsport 6 i Gears of War 4 - wiadomość - 2019-07-30
Pomimo że Marcus Fenix wyraźnie się postarzał, Szarańcza (a raczej Rój) wciąż powinna drżeć na jego widok.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

Gears of War 4

Akcja czwartej części serii Gears of War toczy się 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w trzeciej odsłonie cyklu. Jak się okazuje, starania Marcusa Feniksa i spółki nie doprowadziły do wyginięcia Szarańczy, a wręcz przeciwnie – przeobrażone kreatury określane teraz mianem Roju wciąż stanowią zagrożenie dla planety Sera. Tym razem czoła musi im stawić JD Fenix, czyli syn głównego bohatera poprzednich „Gearsów”, któremu towarzyszą Kait Diaz oraz Delmont Walker. Oczywiście w grze nie mogło zabraknąć starych znajomych, na czele z wyżej wspomnianym Marcusem, który co prawda próbował żyć w zgodzie z naturą i uprawiać pomidory, jednak ostatecznie przyszło mu ponownie chwycić za niezastąpionego Lancera. Oprócz kampanii fabularnej, którą można ukończyć samotnie lub w kooperacji, Gears of War 4 posiada rozbudowany tryb multiplayer.

Forza Motorsport 6

Po „takiej sobie” piątej odsłonie, cykl Forza Motorsport powrócił w chwale. Forza Motorsport 6 to ponad czterysta samochodów, wśród których znajdziemy zarówno kultowe klasyki, jak i współczesne auta sportowe czy wreszcie egzotyczne supersamochody, którymi większość bałaby się wyjechać na polskie drogi. Zasiadając za ich kierownicą, możemy walczyć o zwycięstwo na dwudziestu sześciu trasach, wśród których prym wiodą nowe tory, jak Daytona, Watkins Glen, Brands Hatch oraz będąca niejako „wizytówką” omawianej produkcji, fikcyjna trasa w Rio de Janeiro. Filarem gry jest oczywiście rozbudowany tryb kariery, choć miłośnicy multiplayerowej rywalizacji również znajdą tu coś dla siebie. Swoistą wisienką na torcie są z kolei komentarze Jamesa May’a i Richarda Hammonda z programu Top Gear, a także tryb ForzaVista, pozwalający przyjrzeć się z bliska poszczególnym „czterem kółkom”.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Torchlight

Torchlight to gra RPG akcji stworzona przez nieistniejące już studio Runic Games, którego członkowie wcześniej pracowali między innymi nad serią Diablo. Produkcja zabiera nas do tytułowej wioski, gdyż pod nią rozpościerają się posępne lochy będące siedliskiem pradawnego zła. Czoła temu ostatniemu stawiają kontrolowani przez nas bohaterowie, czyli Alchemik, Niszczyciel oraz Pogromca. Eliminując zastępy przeciwników, protagoniści zdobywają coraz potężniejsze wyposażenie i poznają kolejne umiejętności, dzięki czemu z czasem mogą mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami.

Castlevania: Lords of Shadow

W czasach, gdy „oczkiem w głowie” firmy Konami były jeszcze gry wideo, a nie automaty Pachinko, za jej sprawą zadebiutowała doskonała przygodowa gra akcji, stanowiąca kolejną odsłonę legendarnej serii zapoczątkowanej w latach osiemdziesiątych XX-wieku. W grze Castlevania: Lords of Shadow wcielamy się w Gabriela Belmonta, którego zadaniem jest eliminacja tytułowych Panów Cienia. Bohater przemierza zapadające w pamięć lokacje, stawia czoła hordom oponentów (na czele z gigantycznych rozmiarów bossami), a także rozwiązuje pomysłowe zagadki środowiskowe; nie brakuje tu również fragmentów przywodzących na myśl platformówki, w których Belmont musi wykazać się refleksem, zręcznością i spostrzegawczością.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej