Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2019, 18:30

autor: Vergil

Apex Legends Preseason Invitational odbędzie się w Krakowie

We wrześniu do Krakowa przyjedzie 80 drużyn z całego świata, które staną do walki w grze Apex Legends, w ramach e-sportowego turnieju Apex Legends Preseason Invitational. Pula nagród przygotowanych przez firmy Electronic Arts i Respawn Entertainment wynosi pół miliona dolarów.

Firmy Electronic Arts oraz Respawn Entertainment ogłosiły, że w dniach 13-15 września w Krakowie odbędzie się Apex Legends Preseason Invitational. Mowa o turnieju e-sportowym, w którym osiemdziesiąt trzyosobowych drużyn z całego świata powalczy o zwycięstwo w grze Apex Legends, a także o nagrody z puli wynoszącej pół miliona dolarów.

Gracze chętni na wzięcie udziału w owych mistrzostwach, powinni udać się pod ten adres, gdzie czekają na nich oficjalne zasady. Następnie należy wysłać wiadomośc na adres [email protected], podając w jej treści swoje Origin ID oraz powiązane adresy e-mail. Ponadto wydarzenie będzie można zobaczyć na żywo w Krakowie, a także oglądać je „w inny sposób”, jednak wydawca nie podzielił się jeszcze konkretnymi informacjami na ten temat.

Co zaś tyczy się przebiegu samego turnieju – rywalizacja rozpocznie się w systemie podwójnej eliminacji w drabince wygranych. Wynik ze wszystkich starć danego zespołu ma decydować o tym, czy po kolejnej rundzie utrzyma się on w drabince wygranych, czy też zostanie przeniesiony do drabinki przegranych bądź odpadnie z zawodów... i tak aż do momentu, kiedy na placu boju pozostanie dwadzieścia najlepszych drużyn.

W Apex Legends Preseason Invitational gracze powalczą o prestiż i nagrody z puli wynoszącej pół miliona dolarów. - Apex Legends Preseason Invitational odbędzie się w Krakowie - wiadomość - 2019-07-30
W Apex Legends Preseason Invitational gracze powalczą o prestiż i nagrody z puli wynoszącej pół miliona dolarów.

Przypomnijmy, że gra Apex Legends zadebiutowała 4 lutego 2019 roku. W ciągu kilku godzin od premiery tytuł mógł się pochwalić milionem graczy, a niedługo później bił już rekordy popularności w serwisie Twitch. Wszystko to sprawiło, że dzieło studia Respawn Entertainment zaliczyło najlepszy debiut w historii gier dystrybuowanych w modelu free-to-play. Niemniej, już w kwietniu produkcja zaczęła tracić na popularności, z kolei w maju generowane przez nią przychody zmalały o 74%. Mimo wszystko twórcy nie składają broni – 2 lipca wystartował drugi sezon zmagań, a jak mówi Todd Sitrin z działu rywalizacji e-sportowej w grach EA:

Apex Legends Preseason Invitational stanowi kolejny kluczowy krok w naszej e-sportowej przygodzie”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Apex Legends
  2. Poradnik do gry Apex Legends
  3. Wszystko o Apex Legends
  4. 8 rzeczy, które Apex Legends robi lepiej niż PUBG i Fortnite