Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 20:19

autor: Vergil

Wystartował drugi sezon w Apex Legends

W Apex Legends rozpoczął się drugi sezon, który zatytułowano Elektryzująca Bitwa. Twórcy wprowadzili liczne zmiany na mapie, kolejną Legendę, a także ligi rankingowe i nową przepustkę sezonową.

Firmy Electronic Arts i Respawn Entertainment poinformowały o starcie drugiego sezonu w grze Apex Legends, zatytułowanego Elektryzująca Bitwa. Wprowadza on zmiany na mapie (Królewskim Kanionie), następną Legendę (Wattson), ligi rankingowe, LKM-a o nazwie L-STAR, a także nową przepustkę bojową. Wyżej wymienione atrakcje można już sprawdzić na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One, gdzie gra jest dostępna za darmo, natomiast poniżej znajdziecie ich szczegółowe omówienie.

Wattson to nowa Legenda, w którą mogą wcielić się gracze. - Wystartował drugi sezon w Apex Legends - wiadomość - 2019-07-02
Wattson to nowa Legenda, w którą mogą wcielić się gracze.

Zacznijmy od tła fabularnego, które rzutuje na zmiany wprowadzone w Królewskim Kanionie. Otóż po zniszczeniu wieży repulsorowej Igrzyska Apex zostały chwilowo wstrzymane. Na miejsce powróciły bestie – jego dawni władcy – siejąc prawdziwy chaos. Na szczęście niedługo później do pracy zabrali się rekonstruktorzy, którzy nie tylko naprawili co mogli, lecz także wzbogacili arenę o nowe funkcje. Wśród pracowników znalazła się Natalie „Wattson” Paquette, która postanowiła dołączyć do zmagań. Jej możliwości prezentują się zacnie – potrafi ładować osłony, tworzyć ogrodzenia i uciszać odgłosy starć, a także niszczyć pociski.

Poza tym ważną rolę w Elektryzującej Bitwie odgrywają ligi rankingowe; gracze mogą awansować przez sześć rang (ich ukoronowaniem jest tytuł Łowcy Apex), zdobywając przy tym rozmaite nagrody, na czele z przedmiotami kosmetycznymi. Poza tym ligi rankingowe to okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami i sprawdzenia, jak wypadamy na tle pozostałych zawodników.

Co zaś tyczy się nowej przepustki bojowej, którą wyceniono na 950 monet Apex – zapewnia ona dostęp do codziennych i cotygodniowych wyzwań, trzech nowych rodzajów zawartości (jak bonusowe emotki), legendarnych skórek oraz możliwości zdobycia surowców potrzebnych do odblokowania legendarnego przedmiotu. Listę nowości zamykają natomiast nowe ulepszenia i dodatki, a także wyżej wspomniany LKM (L-STAR) strzelający istnym gradem pocisków plazmowych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Apex Legends
  2. Poradnik do gry Apex Legends
  3. Wszystko o Apex Legends
  4. 8 rzeczy, które Apex Legends robi lepiej niż PUBG i Fortnite