Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2019, 09:28

Koniec The Walking Dead - komiks Żywe trupy z ostatnim numerem

Komiks Żywe trupy dobiegł końca. Jego twórca ogłosił, że najnowszy numer będzie ostatnim, oferując finał zapoczątkowanej ponad piętnaście lat historii. Cykl zamknie się więc w 193 zeszytach.

Cykl zamknie się w 193 zeszytach. - Koniec The Walking Dead - komiks Żywe trupy z ostatnim numerem - wiadomość - 2019-07-03
Cykl zamknie się w 193 zeszytach.

Robert Kirkman zaszokował wszystkich ogłaszając, że nadchodzący 193. numer komiksu The Walking Dead będzie ostatnim. Dzisiaj zadebiutuje on w Stanach Zjednoczonych. Polska wersja, wydawana pod tytułem Żywe trupy, ukazuje się w formie zbiorczych tomów, a nie zeszytów. Ostatni z nich, zbierający numery 151-156, został wydany w 2017 roku.

Decyzja o nagłym zakończeniu historii jest wielkim zaskoczeniem i dokładnie o to chodziło autorowi. Robert Kirkman tłumaczy, że jako czytelnik i widz nie lubi wiedzieć, kiedy zbliża się finał. W swoim własnym cyklu chciał tego oszczędzić fanom.

Pierwszy zeszyt serii ukazał się w październiku 2003 roku. - Koniec The Walking Dead - komiks Żywe trupy z ostatnim numerem - wiadomość - 2019-07-03
Pierwszy zeszyt serii ukazał się w październiku 2003 roku.

Warto wspomnieć, że w październiku ubiegłego roku, podczas świętowania piętnastych urodzin komiksu, Kirkman stwierdził, iż nie wydaje mu się, aby finał historii był blisko. Nie wiadomo więc, czy zmienił zdanie, czy też jego wcześniejsze słowa miały jedynie uśpić czujność czytelników i zwiększyć ich zaskoczenie podczas ogłoszenia decyzji.

Oczywiście fani cyklu nie będą mogli w przyszłości narzekać na brak atrakcji. Komiks Żywe trupy dał początek multimedialnej marce, której kolejne odnogi mają być dalej rozwijane. Na razie nie ma planów zakończenia dwóch emitowanych seriali telewizyjnych, a w planach są także pełnometrażowe filmy.

Skromniej prezentuje się oferta w kwestii gier. W planach jest The Walking Dead: The Telltale Definitive Series, czyli kolekcja zbierająca w jeden zestaw wszystkie sezony serii. Niestety, rozwój kooperacyjnej strzelanki OVERKILL's The Walking Dead został zakończony, plany konwersji konsolowych porzucone, a edycja pecetowa znikła z dystrybucji. Dalej aktualizowane są jednak różne mobilne produkcje bazujące na tej licencji, a popularność marki sprawia, że w przyszłości na pewno otrzymamy kolejne jej interaktywne adaptacje.

  1. Oficjalna strona komiksu