Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 18:15

autor: Ender

Warsaw - znamy datę premiery polskiej gry o Powstaniu Warszawskim

Poznaliśmy oficjalną datę debiutu Warsaw, a więc najnowszej produkcji polskiego studia Pixelated Milk, której akcja rozgrywa się podczas Powstania Warszawskiego. Tytuł ukaże się na komputerach PC na początku września tego roku, a nieco później trafi także do użytkowników konsol Nintendo Switch oraz PlayStation 4.

Zaledwie w lutym pisaliśmy o zapowiedzi Warsaw, a więc kolejnego projektu polskiego studia Pixelated Milk, znanego dzięki klasycznemu taktycznemu RPG Regalia: Of Men and Monarchs, które ukazało się w 2017 roku. Po prezentacji grywalnej wersji gry na targach PAX East 2019, deweloper nie zwalnia i przedstawił właśnie oficjalną datę jej premiery na komputerach PC (serwis Steam), która wyznaczona została na 4 września tego roku. Niedługo po tym tytuł ma trafić także na konsole Nintendo Switch oraz PlayStation 4. Twórcy chcą jednak w pierwszej kolejności skupić się na jego pecetowej edycji. Co więcej, w zbliżających się tygodniach do sieci trafić ma masa nowych materiałów z gry, takich jak zapisy z rozgrywki oraz trailery.

  1. Warsaw – strona oficjalna
  2. Warsaw w serwisie Steam

Przypomnijmy, że Warsaw to produkcja, której akcja rozgrywa się latem 1944 roku. Gracze dowodzą w niej oddziałami powstańców walczących o przetrwanie w zniszczonej przez Niemców Warszawie. Deweloperzy twierdzą, że Warsaw jest próbą unikalnego przedstawienia realiów słabo rozpoznawalnego poza Polską Powstania Warszawskiego, które dotychczas nie doczekało się udanych adaptacji pod postacią gier komputerowych. Największą inspiracją dla twórców jest popularny dungeon-crawler Darkest Dungeon, wydany w 2016 roku. Dzieło Polaków posiada zbliżony do niego model zabawy, a także oprawę graficzną, korzystającą z lekko przerysowanego komiksowego stylu graficznego.

Rozgrywka podzielona jest na kilka segmentów. Gracze decydują o przebiegu powstania i losie poszczególnych dzielnic Warszawy, dostarczając im niezbędnych zasobów do prowadzenia dalszych walk. Od podejmowanych decyzji zależy, na jakim terytorium skupimy uwagę naszych sił, a które będziemy zmuszeni taktycznie porzucić. Potyczki z wrogami odbywają się w trybie turowym. W skład naszego oddziału wchodzi wielu unikalnych bohaterów. Wszyscy dysponują własnymi, powoli odkrywanymi osobistymi historiami, a także zestawami specjalnych zdolności i ataków. Śmierć każdego z nich jest ciosem dla pozostałych powstańców i może znacząco skomplikować dalszą zabawę.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Warsaw

Warsaw