Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2019, 12:49

Warsaw na PAX East 2019 – zobacz gameplay z polskiej strategii

W czasie PAX East 2019 rodzime studio Pixelated Milk pokazało gameplay z Warsaw, czyli niezależnej gry strategicznej, której akcja toczy się w czasie powstania warszawskiego.

Gameplay Warsaw z PAX East 2019. - Warsaw na PAX East 2019 – zobacz gameplay z polskiej strategii - wiadomość - 2019-04-02
Gameplay Warsaw z PAX East 2019.

WARSAW W SKRÓCIE:

  1. Producent: Pixelated Milk
  2. Wydawca: Pixelated Milk
  3. Gatunek: strategia z elementami RPG
  4. Platformy: PC, PS4, Switch
  5. Data premiery: III kwartał 2019 roku

W czasie imprezy PAX East 2019 polskie studio Pixelated Milk pokazało gameplay z Warsaw – gry strategicznej z elementami RPG, w której kierujemy poczynaniami powstańców warszawskich. Materiał trwa przeszło 12 minut i pozwala zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi rozgrywką oraz wyrobić sobie ogólne zdanie na temat powstającej produkcji.

Zaprezentowany fragment rozgrywki ukazuje mapę miasta, którą eksplorujemy wskazując myszką kierunek marszu (co ciekawe, nasza drużyna jest oznaczona ikonką przypominającą godło Rzeczpospolitej). W określonych miejscach czekają na nas różnorakie wydarzenia – po dotarciu do nich otwiera się ekran interakcji przypominający okno dialogowe, na którym wybieramy, jakie chcemy podjąć działania.

W niektórych sytuacjach konieczna jest walka. Zastosowany w grze turowy system przypomina rozwiązania znane z gier pokroju Darkest Dungeon i zdaje się cechować przyzwoitym poziomem skomplikowania. Po wykonaniu zadania powracamy do kryjówki, w której możemy zadbać o zdrowie naszych bohaterów oraz ekwipunek. Na filmie widzimy też dwuwymiarową oprawę graficzną, która podobnie jak w przypadku poprzedniej produkcji studia (Regalia: Of Men and Monarchs), jest utrzymana w komiksowej stylistyce.

  1. Warsaw – strona oficjalna