Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2014, 11:20

Call of Duty: Ghosts – szczegóły i termin premiery DLC Invasion

Firma Activision ujawniła szczegóły na temat trzeciego DLC do gry Call of Duty: Ghosts, zatytułowanego Invasion. Wprowadzi ono cztery nowe mapy i kolejny rozdział w trybie Extinction. Premiera wersji na konsole Xbox 360 i Xbox One nastąpi 3 czerwca – posiadacze reszty platform sprzętowych będą musieli poczekać trochę dłużej.

Call of Duty: Ghosts w skrócie:
  • Producent: Infinity Ward
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4, WiiU
  • Termin premiery: 5 listopada 2013

Firma Activision podała szczegółowe informacje odnośnie trzeciego dodatku DLC – zatytułowanego Invasion – do stworzonej przez studio Infinity Ward gry Call of Duty: Ghosts. Zgodnie z tradycją, rozszerzenie przyniesie cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej (więcej szczegółów na ich temat znajdziecie poniżej), a także kolejny rozdział opowieści w trybie Extinction, zatytułowany Awakening. Różnicę w stosunku do poprzednich DLC stanowi fakt, że w Invasion zabraknie dodatkowej broni. Niemniej, to jedyne odstępstwo od normy – cena wyniesie tyle, co zawsze (14,99 dolarów, czyli ok. 45 zł), a jako pierwsi rozszerzeniem będą cieszyli się posiadacze konsol firmy Microsoft. Właściciele Xboksa 360 i Xboksa One zagrają w trzecie DLC do Call of Duty: Ghosts 3 czerwca, natomiast posiadaczom pozostałych platform sprzętowych (PC oraz PlayStation 3 i 4) najpewniej przyjdzie poczekać około miesiąca.

Inwazja zabierze Duchy do Meksyku, Egiptu i Brazylii oraz na Karaiby. - Call of Duty: Ghosts – szczegóły i termin premiery DLC Invasion - wiadomość - 2014-05-30
Inwazja zabierze Duchy do Meksyku, Egiptu i Brazylii oraz na Karaiby.

A oto charakterystyka map, które zostaną wprowadzone przez Invasion:

  • Departed – miasteczko na terenie Meksyku, w którym trwają obchody Dia de los Muertos (Dnia Zmarłych). Można tu odblokować specjalny killstreak, po aktywowaniu którego u naszego boku pojawia się martwy mariachi (Death Mariachi) z dwoma pistoletami. Mapa średniej wielkości.
  • Pharaoh – porzucone wykopaliska archeologiczne na terenie starożytnego pałacu w Egipcie. Arena pełna niespodzianek, jak walące się monumenty, kwiożercze skarabeusze w urnach czy ogniste pułapki. Mapa średniej wielkości.
  • Mutiny – tajemna przystań na odległej karaibskiej wyspie, przed wiekami służąca piratom za kryjówkę. Znajdziemy tu porzuconą faktorię kupiecką, więzienie, a nawet zachowany w doskonałym stanie piarcki statek. Mapa małej wielkości.
  • Favela – dzielnica biedoty w Rio de Janeiro. Wykonanie Field Order zarezerwowanego dla tej lokacji pozwoli siać zniszczenie z powietrza przy użyciu działek na pokładzie samolotu. Mamy tu do czynienia z odświeżoną wersją areny o tej samej nazwie, która pojawiła się w Call of Duty: Modern Warfare 2. Mapa średniej wielkości.

Co się zaś tyczy nowego rozdziału dla trybu Extinction, to w tym odcinku bohaterowie będą przemierzali głębiny macierzystego świata obcej rasy, która dokonała inwazji na Ziemię. Gracze dostaną do rąk trochę niedostępnych wcześniej elementów ekwipunku (zwłaszcza broni), aby łatwiej im było stawić czoła trzem świeżym rodzajom przeciwników.