Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires II HD: The Forgotten (PC)

Age of Empires II HD: The Forgotten PC

Age of Empires II HD: Forgotten Empires

Pierwszy oficjalny dodatek DLC do odświeżonej wersji kultowej gry strategicznej Age of Empires II: HD Edition studia Hidden Path Entertainment.

To jest dodatek do gry Age of Empires II: HD Edition.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | widok izometryczny | multiplayer | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka Age of Empires II HD: The Forgotten (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada2013

Age of Empires II HD: Forgotten Empires to oficjalny dodatek do odświeżonej wersji popularnej strategii czasu rzeczywistego. Pierwotnie Forgotten Empires było fanowską modyfikacją, lecz z czasem projekt przeobraził się w płatne DLC do Age of Empires II: HD Edition. Za przygotowanie rozszerzenia odpowiadają twórcy amatorskiego moda oraz studio SkyBox Labs z siedzibą w Vancouver.

Forgotten Empires przenosi graczy na Półwysep Apeniński, gdzie toczy się akcja czterech nowych rozbudowanych kampanii osadzonych w średniowiecznych realiach. Każda z nich jest poświęcona innemu rodowi (Alaric, Sforza, Bari i Dracula). Dodatek wprowadza też do gry pięć nowych imperiów: włoskie, indyjskie, słowiańskie, węgierskie lub inkaskie; a każde z nich ma charakterystyczne dla siebie jednostki, budynki oraz drzewko technologiczne.

Age of Empires II HD: Forgotten Empires to także świeże tryby rozgrywki, takie jak Treaty, stawiający silny nacisk na ekonomiczną sferę gry, czy Capture the Relic, w którym trzeba przejąć kontrolę nad określonym skarbem i wrócić bezpiecznie do bazy. Dostępne obszary pozwalają toczyć bitwy na jeszcze większą skalę niż dotychczas – na przykład mapa Ludicrous może pochwalić się czterokrotnie większym terenem od jakichkolwiek dostępnych w Age of Empires II.

Autorzy wprowadzili liczne poprawki w balansie rozgrywki (kluczowe opcje można włączać i wyłączać w ustawieniach gry) oraz sztucznej inteligencji wroga, dzięki czemu starcia z komputerem są bardziej emocjonujące niż kiedykolwiek wcześniej w Age of Empires II.

Największą satysfakcję czerpie się z trybu wieloosobowego. Podobnie jak podstawka, tak i Forgotten Empires korzysta z dobrodziejstw platformy Steam: osiągnięć, zapisów w chmurze, rankingów czy przede wszystkim usługi Workshop. Na tym jednak zmiany się nie kończą. Gra wreszcie doczekała się poprawnego trybu obserwatora, a także pokuszono się o ścisłą integrację z usługą Twitch.tv, dzięki czemu streamowanie nagrań jest teraz bardzo łatwe.

Podobnie jak w Age of Empires II HD, tak i w oficjalny dodatek można zagrywać się w wysokiej rozdzielczości. Mimo upływu lat, nowe efekty graficzne czy ulepszone tekstury sprawiają, że produkcja może się podobać. Ponadto umożliwiono wyświetlanie obrazu na kilku monitorach jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Empires II HD: The Forgotten

Wymagania wiekowe Age of Empires II HD: The Forgotten

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Age of Empires II HD: The Forgotten

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/ Vista/ 7/ 8
Wieści ze świata (XCOM: Enemy Within, Age of Empires II HD) 28/10/13
Wieści ze świata (XCOM: Enemy Within, Age of Empires II HD) 28/10/13

wiadomość28 października 2013

Dziś piszemy m.in. o misjach polegających na obronie baz w XCOM: Enemy Within, dacie premiery dodatku The Forgotten do gry Age of Empires II HD, a także liczbie zarejestrowanych użytkowników w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Age of Empires II HD: Forgotten Empires zyskało status oficjalnego dodatku
Age of Empires II HD: Forgotten Empires zyskało status oficjalnego dodatku

wiadomość16 sierpnia 2013

Tworzona przez fanów gry Age of Empires II modyfikacja zatytułowana Forgotten Empires zyskała status oficjalnego rozszerzenia. Będzie to zatem pierwszy od 13 lat oficjalny dodatek do drugiej odsłony słynnej strategicznej serii.