Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires II HD: The Forgotten (PC)
OkładkaAge of Empires II HD: The Forgotten (PC)

Age of Empires II HD: The Forgotten PC

Age of Empires II HD: Forgotten Empires

Pierwszy oficjalny dodatek DLC do odświeżonej wersji kultowej gry strategicznej Age of Empires II: HD Edition studia Hidden Path Entertainment.

To jest dodatek do gry Age of Empires II: HD Edition.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki

Age of Empires II HD: The Forgotten Premiera PC

7listopada2013

producent: SkyBox Labs wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Empires II HD: The Forgotten

Empire Earth II

Age of Mythology

Age of Empires II: The Age of the Kings

Age of Empires II HD: Forgotten Empires to oficjalny dodatek do odświeżonej wersji popularnej strategii czasu rzeczywistego. Pierwotnie Forgotten Empires było fanowską modyfikacją, lecz z czasem projekt przeobraził się w płatne DLC do Age of Empires II: HD Edition. Za przygotowanie rozszerzenia odpowiadają twórcy amatorskiego moda oraz studio SkyBox Labs z siedzibą w Vancouver.

Forgotten Empires przenosi graczy na Półwysep Apeniński, gdzie toczy się akcja czterech nowych rozbudowanych kampanii osadzonych w średniowiecznych realiach. Każda z nich jest poświęcona innemu rodowi (Alaric, Sforza, Bari i Dracula). Dodatek wprowadza też do gry pięć nowych imperiów: włoskie, indyjskie, słowiańskie, węgierskie lub inkaskie; a każde z nich ma charakterystyczne dla siebie jednostki, budynki oraz drzewko technologiczne.

Age of Empires II HD: Forgotten Empires to także świeże tryby rozgrywki, takie jak Treaty, stawiający silny nacisk na ekonomiczną sferę gry, czy Capture the Relic, w którym trzeba przejąć kontrolę nad określonym skarbem i wrócić bezpiecznie do bazy. Dostępne obszary pozwalają toczyć bitwy na jeszcze większą skalę niż dotychczas – na przykład mapa Ludicrous może pochwalić się czterokrotnie większym terenem od jakichkolwiek dostępnych w Age of Empires II.

Autorzy wprowadzili liczne poprawki w balansie rozgrywki (kluczowe opcje można włączać i wyłączać w ustawieniach gry) oraz sztucznej inteligencji wroga, dzięki czemu starcia z komputerem są bardziej emocjonujące niż kiedykolwiek wcześniej w Age of Empires II.

Największą satysfakcję czerpie się z trybu wieloosobowego. Podobnie jak podstawka, tak i Forgotten Empires korzysta z dobrodziejstw platformy Steam: osiągnięć, zapisów w chmurze, rankingów czy przede wszystkim usługi Workshop. Na tym jednak zmiany się nie kończą. Gra wreszcie doczekała się poprawnego trybu obserwatora, a także pokuszono się o ścisłą integrację z usługą Twitch.tv, dzięki czemu streamowanie nagrań jest teraz bardzo łatwe.

Podobnie jak w Age of Empires II HD, tak i w oficjalny dodatek można zagrywać się w wysokiej rozdzielczości. Mimo upływu lat, nowe efekty graficzne czy ulepszone tekstury sprawiają, że produkcja może się podobać. Ponadto umożliwiono wyświetlanie obrazu na kilku monitorach jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Empires II HD: The Forgotten: Odpowiednia dla każdego wieku.

Age of Empires II HD: The Forgotten Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/ Vista/ 7/ 8