Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2009, 16:15

autor: Łukasz Malik

Bezimienny powraca! Planescape Torment ponownie w sprzedaży

Dzisiaj do serii eXtra Klasyka Gold, po wielu latach nieobecności na polskim rynku, trafiła jedna z najlepszych gier RPG wszech czasów – Planescape Torment.

Dzisiaj do serii eXtra Klasyka Gold, po wielu latach nieobecności na polskim rynku, trafiła jedna z najlepszych gier RPG wszech czasów – Planescape Torment. Na aukcjach internetowych gra Black Isle Studios pojawiała się nie dość, że rzadko, to jeszcze osiągała wysokie ceny. Na szczęście ten problem mamy już za sobą. Za 29,90 zł możemy wybrać się we wspaniałą podróż do świata Planescape.

Bezimienny powraca! Planescape Torment ponownie w sprzedaży - ilustracja #1

Dlaczego zwracamy Waszą uwagę właśnie na ten tytuł? W zalewie tanich serii naprawdę łatwo taką perłę przegapić. Wspaniały świat, świetna fabuła i dialogi, niezapomniany klimat – to ogólniki, ale w Tormenta po prostu trzeba zagrać, bo takich gier już się po prostu nie robi. Studio Black Isle odpowiedzialne właśnie za Tormenta czy Fallouta nie istnieje. Na szczęście część dawnej ekipy BI pod szyldem Obsidian Entertainment tworzy Alpha Protocol i Fallout: New Vegas. Ze strony firmowej Obsidianu nie zniknął jeszcze Aliens RPG, choć krążą plotki o jego wstrzymaniu.

Dla graczy, którzy nie mieli jeszcze przyjemności zagrać w to dzieło, jest to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Natomiast ci, którzy znają Tormenta na wskroś, na pewno chętnie powspominają przygody Bezimiennego.

Z okazji powrotu Planescape Torment do polskich sklepów, przez weekend udostępniamy dla wszystkich na www nasz poradnik, który został stworzony jeszcze na potrzeby serwisu Tower of Dreams.