Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2009, 10:15

autor: Jiker

Nowa gra Kojimy ciągle wielką niewiadomą - rozwiązanie przyniesie nowy numer Famitsu?

Zgodnie z zapowiedziami studio Kojima Productions dokonało kolejnej aktualizacji serwisu internetowego poświęconego następnej grze Hideo Kojimy, potencjalnie nowej odsłonie marki Metal Gear. Niestety, nie jest to równoznaczne z otrzymaniem jakichkolwiek odpowiedzi na pytania sprzed kilku dni. Prawdę mówiąc jest ich teraz więcej.

Zgodnie z zapowiedziami studio Kojima Productions dokonało kolejnej aktualizacji serwisu internetowego poświęconego następnej grze Hideo Kojimy, potencjalnie nowej odsłonie marki Metal Gear. Niestety, nie jest to równoznaczne z otrzymaniem jakichkolwiek odpowiedzi na pytania sprzed kilku dni. Prawdę mówiąc, jest ich teraz więcej.

Jeszcze kilka godzin temu na łamach serwisu panowała burza, a potężniejsze wyładowania elektryczne ukazywały nam znak, który można było odczytać zarówno jako cyfrę „5”, jak i literę „S”. Światowe portale od razu podjęły temat, twierdząc, że mamy tu do czynienia z jawną zapowiedzią piątej odsłony cyklu Metal Gear Solid. Wskazywać na to miała nie tylko owa piątka, ale również czcionka litery, jednoznacznie kojarząca się z tą znaną z oficjalnego logo serii MGS. Niektórzy twierdzili dodatkowo, że będziemy mieć do czynienia z rozszerzeniem do Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, lecz pomysł ten został już niemal zupełnie pogrzebany.

Nowa gra Kojimy ciągle wielką niewiadomą - rozwiązanie przyniesie nowy numer Famitsu? - ilustracja #1

„5” pojawia się już po raz drugi.

Aktualizacja serwisu wprowadza do spekulacji sporo zamętu. Oprócz zmiany warunków atmosferycznych – do wyładowań elektrycznych dołączyła ulewa – przyniosła ona bowiem ujawnienie kolejnych liter/cyfr. Do już obecnej „5” dołączyły „E”, „3” oraz znak, będący najpewniej małym „e”. W Internecie oczywiście zagrzmiało. Prym w plotkach wiodą aktywni uczestnicy forum NeoGAF. Większość z nich zgodnie twierdzi, że najprawdopodobniej chodzi tu o fakt, że produkcja zostanie ujawniona w trakcie targów E3. Pozostaje jednak jedna niewyjaśniona kwestia – co oznacza owe małe „e”? Większość spekulacji jest najpewniej chybiona i wydaje się, że pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Oficjalną odpowiedź na to pytanie poznamy być może wraz z publikacją kolejnej aktualizacji serwisu. Dojdzie do niej już za 113 godzin (27 maja).

Istnieje jednak szansa, że rozwiązanie całej zagadki poznamy jeszcze przed końcem maja. Japoński serwis 7-Eleven, prezentujący na swoich łamach m.in. zawartość kolejnych numerów japońskich magazynów o grach, zdradza, że jeden z głównych artykułów najnowszego numeru specjalnej edycji magazynu Famitsu PS3-PSP poświęcony zostanie nowej odsłonie marki Metal Gear. Publikacja tekstu w Famitsu, w którym podejmuje się tematy związane wyłącznie z konsolami Sony, wskazuje nie tylko na to, że możemy mieć do czynienia z kolejnym tytułem ekskluzywnym, ale również, że może to być np. kontynuacja Metal Gear Solid: Portable Ops wydanego w 2007 roku na PSP. Tego typu rozwiązanie nie pasuje jednak do łamigłówek zamieszczonych na łamach serwisu Kojima Productions, więc raczej nie powinniśmy zawracać sobie nim głowy.

Następne wskazówki poznamy już 27 maja. W przypadku, gdy okażą się niewystarczające, rozwiązanie być może podsunie nam Famitsu PS3-PSP. Ciągle wierzymy, że będzie nim piąta odsłona cyklu Metal Gear Solid.