Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2009, 10:40

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: drugie rozszerzenie do City of Heroes, nowa gra Hideo Kojimy, łatka do Dawn of War 2, amerykański debiut Battlestation: Pacific i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: drugie rozszerzenie do City of Heroes, nowa gra Hideo Kojimy, łatka do Dawn of War 2, amerykański debiut Battlestation: Pacific i inne. Zapraszamy do lektury.

Xbox 360

Spekuluje się, że w trakcie targów E3 (2-4 czerwca) Microsoft ujawni nową kamerę do konsoli Xbox 360. Podobno będzie ona działać w pełnym trójwymiarze.

Terminator Salvation

Najnowsza gra studia GRiNTerminator Salvation – 19 maja trafi również do oferty Steama. Produkcję będzie można nabyć za równowartość 49,99 dolarów. Dzieło trafi także na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wolfenstein

Kompozytorem ścieżki muzycznej do nowego Wolfensteina jest Bill Brown, twórca muzyki do Return to Castle Wolfenstein oraz serialu Kryminalne Zagadki Nowej Jorku. Nowe przygody B.J. Blazkowicza zadebiutują na rynku w lipcu bieżącego roku.

Killing Floor

Możemy już zakupić i zassać ze Steama grę Killing Floor, autorstwa amatorskiej grupy Shatterline Productions. Dzięki temu już jutro, 14 maja (o godzinie 19:30), czyli w dniu światowej premiery tej specjalnej produkcji powstałej na bazie silnika Unreal Tournament 2004, będzie można automatycznie rozpocząć zabawę bez konieczności tracenia czasu na pobranie około 2GB danych. Grę można nadal kupować w promocyjnej cenie 11,24 euro (o 25% niższej od standardowej).

City of Heroes

Firma NCSoft zapowiedziała drugie rozszerzenie do sieciowej produkcji MMO City of Heroes. W ramach dodatku udostępniony zostanie m.in. nowy świat – tzw. Praetoria.

Lunar The Silver Star

Jeszcze tej jesieni w Japonii wydany zostanie remake ciekawego jRPG Lunar The Silver Star – dzieła studia Game Arts, które w 1992 roku pojawiło się na Sega CD i w 1996 na Sega Saturn i pierwsze PlayStation. Gra będzie posiadać mocno podrasowaną oprawę graficzną, ścieżkę muzyczną po masteringu oraz nowe questy.

World of Warcraft

Osoby, które w dniach 21-22 sierpnia zawitają na tegoroczny Blizzcon, uzyskają szansę zdobycia wyjątkowego zwierzaka do World of Warcraft – Grunty the Murloc Marine. Postać, wyglądającą jak uciekinier ze świata StarCrafta, możecie zobaczyć w akcji w tym miejscu.

Hideo Kojima

Według plotek już za dwa dni ujawniona zostanie nowa produkcja Hideo Kojimy. Pierwsze informacje na jej temat powinniśmy znaleźć na łamach japońskiego serwisu firmy Konami.

Rock Band

21 lipca do amerykańskich sklepów trafi Rock Band Country Track Pack – samodzielny dodatek do Rock Banda, w którym zawartych zostanie 21 utworów utrzymanych w stylu country. Cena rozszerzenia ustalona została na poziomie 29,99 dolarów.

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

Firma Relic Entertainment udostępniła nową łatkę do gry strategicznej Warhammer 40,000: Dawn of War 2. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu. Patch zostanie pobrany automatycznie w chwili uruchomienia gry przy aktywnym kliencie Steama.

Battlestations: Pacific

Do amerykańskich sklepów powędrowała gra Battlestations : Pacific, łącząca w sobie elementy strategii, gry akcji oraz symulatora. Europejska premiera zostanie przeprowadzona w najbliższy piątek. Produkcja została wydana przez firmę Eidos (PC, X360).

Silent Hill 2

Istnieje spora szansa na to, że Roger Avary, reżyser pierwszego filmu opartego na podstawie serii Silent Hill, rozpoczął już pracę nad kontynuacją. Więcej informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Cutthroat

Fińskie studio Nitro Games, producent RTS-a East India Company rozpoczął pracę nad swoim kolejnym dziełem. Cutthroat powstaje w oparciu o silnik graficzny Vision Game Engine autorstwa firmy Trinigy i zostanie wydane w wersjach na PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

A Witch's Tale

Class of Heroes

Grand Slam Tennis

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Cross Edge

Tiger Woods PGA Tour 10 X360

Tiger Woods PGA Tour 10 Wii

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers

Warhammer Online: Age of Reckoning

X-Men Origins: Wolverine

gry