Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka A Witch's Tale (NDS)
OkładkaA Witch's Tale (NDS)

A Witch's Tale NDS

A Witch’s Tale to dalekowschodnia gra fabularna. Scenariusz nawiązuje do historii pewnego plemienia czarownic, żyjącego w zaświatach.

RPG | widok izometryczny | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Witch's Tale Premiera NDS

6października2009

producent: Hit Maker wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

A Witch’s Tale to dalekowschodnia gra fabularna. Scenariusz nawiązuje do historii pewnego plemienia czarownic, żyjącego w zaświatach.

Pewnego dnia groźne wiedźmy wychodzą z ukrycia. Na szczęście, dziewczyna o imieniu Alice za pomocą swoich niezwykłych umiejętności oraz magii, przegania czarownice. To jednak nie koniec problemów, bowiem zapowiada powrót swoich popleczniczek i rozpoczyna ku temu przygotowania.

A Witch’s Tale to typowe połączenie elementów gatunku cRPG z dynamiczną akcją, wzbogacone wieloma ciekawymi pomysłami. Wszystkie wykonywane przez gracza czynności, takie jak bieganie, walka czy rzucanie czarów, zostają uruchamiane poprzez dotyk. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest system magii, który polega na rysowaniu, na ekranie różnego rodzaju run, odpowiedzialnych za dane zaklęcie.

Podczas swojej podróży gracz może skorzystać z drugiego ekranu, który służy za mapę w tej przygodzie. Dodatkowo twórcy zaimplementowali wiele umilających rozgrywkę bonusów, w stylu zbierania ukrytych kart. Pozwalają one stoczyć specjalne bitwy - tzw. Black Jack Battles. Na miłośników gatunku jRPG, którym nie wystarcza zwykły wątek fabularny, czeka specjalny rozdział przygód, dostępny po ukończeniu gry.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Witch's Tale: Odpowiednia dla każdego wieku.