Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 10:10

autor: AlexB

Gwint - Nilfgaard i 60 nowych kart pojawi się 6 lutego

Studio CD Projekt RED oficjalnie ogłosiło datę wprowadzenia Nilfgaardu, nowej frakcji, w wersji beta gry karcianej ze świata Wiedźmina - Gwincie. Cesarstwo, wraz z 60 świeżymi kartami dla innych talii i kilkoma innymi usprawnieniami, pojawi się 6 lutego.

GWINT W SKRÓCIE:
  • pełnoprawna produkcja powstała na podstawie minigry znanej z Wiedźmina 3;
  • Deweloper: CD Projekt RED;
  • w grze pojawią się dwa tryby – płatna kampania dla jednego gracza oraz darmowy multiplayer;
  • obecnie trwa zamknięta beta tytułu na PC i Xboksie One;
  • premiera pełnej wersji zaplanowana jest na 2017 rok.

Gwint, czyli wiedźmińska gra karciana od studia CD Projekt RED, została oficjalnie zapowiedziana w czerwcu ubiegłego roku, jako bardziej rozbudowana wersja minigry znanej z Wiedźmina 3. W październiku ruszyła zamknięta beta. Od jej początku gracze mieli dostęp do czterech frakcji – Królestw Północy, Scoia'tael, Skellige i Potworów. Deweloperzy zaznaczyli jednak, że w przygotowaniu jest również piąta – Nilfgaard. Jej pierwszy pokaz, przeznaczony wyłącznie dla dziennikarzy, streamerów i youtuberów, odbył się 23 stycznia. Zaprezentowano na nim między innymi usprawnione działanie mechaniki szpiegów, jaką będzie się charakteryzowało największe imperium wiedźmińskiego uniwersum. Zdradzono również kilka szczegółów dotyczących kampanii dla pojedynczego gracza. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w naszej wczorajszej zapowiedzi. Premiera nowej frakcji zaplanowana jest na 6 lutego bieżącego roku.

Nowa frakcja i nowi dowódcy, którzy poprowadzą swoje armie do boju - Gwint - Nilfgaard i 60 nowych kart pojawi się 6 lutego - wiadomość - 2017-01-31
Nowa frakcja i nowi dowódcy, którzy poprowadzą swoje armie do boju

Wraz z aktualizacją dodającą Nilfgaard, w Gwincie pojawi się również 60 nowych kart. Wliczają się w nie zarówno te frakcyjne, przeznaczone wyłącznie dla Królestw Północy, Scoia'tael, Skellige, Potworów i Cesarstwa, jak i neutralne, których użyjemy w dowolnej talii.

Jutro o godzinie 19:00 na oficjalnym facebookowym profilu Gwinta odbędzie się relacja na żywo, podczas której twórcy dokładnie omówią nadchodzące zmiany. Przypominamy również, że nadal wolno zapisywać się do zamkniętej bety. Można to zrobić pod tym adresem. Wersja przedpremierowa jest dostępna na PC oraz Xboksie One. Pełny tytuł pojawi się również na PlayStation 4.