Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 10:35

autor: Adrian Werner

Darmowy weekend z Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Firma Ubisoft poinformowała, że w dniach 2-5 lutego zorganizowany zostanie darmowy weekend z Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. W jego trakcie będziemy mogli przetestować pełną wersję gry, wraz ze wszystkimi dodatkami. Przy okazji zdradzono nowe informacje na temat kolejnego DLC - skupionego na Hiszpanii Operation Velvet Shell.

Wydane w grudniu 2015 roku Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege okazało się zaskakująco dobrą sieciową strzelanką, która od czasu premiery tylko zyskała na atrakcyjności dzięki licznym darmowym dodatkom. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji w nią zagrać, to wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja. Firma Ubisoft zapowiedziała bowiem darmowy weekend. Zorganizowany on zostanie w dniach 2-5 lutego i w zabawie będą mogli wziąć udział użytkownicy konsol Xbox One i PlayStation 4 oraz pecetów (zarówno przez uPlay, jak i Steam).

RAINBOW SIX: SIEGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 1 grudnia 2015 roku

Podczas darmowego weekendu otrzymamy dostęp do pełnej zawartości Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, wliczając w to wszystkie tryby i mapy oraz każdego wydanego do tej pory operatora. Równolegle ruszy promocja, w ramach której będzie można kupić grę w dystrybucji cyfrowej za połowę ceny.

Przypomnijmy, że Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ukazało się 1 grudnia 2015 roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W premierowej wersji gry dostępnych było 20 operatorów z 5 jednostek antyterrorystycznych – francuskiego GIGN, niemieckiego GSG9, brytyjskiego SAS, rosyjskiego Specnazu czy amerykańskiego FBI SWAT. Potem w ramach darmowych dodatków zaoferowano żołnierzy z oddziałów JTF-2 (Kanada), Navy SEALS (Stany Zjednoczone), BOPE (Brazylia) oraz SAT (Japonia). Te DLC wprowadziły również spory zestaw nowych map.

DLC Operation Velvet Shell – data premiery

Firma Ubisoft poinformowała również, że 7 lutego ukaże się następne darmowe DLC, które otrzyma tytuł Operation Velvet Shell. Wprowadzi ono dwóch komandosów z hiszpańskiego Grupo Especial de Operaciones oraz nową mapę Coastline, osadzoną na terenie nocnego klubu na Ibizie.

Warto wspomnieć, że niedawno autorzy zapowiedzieli, że gra będzie wspierana przynajmniej do końca tego roku. Wśród planowanych dodatków znajdzie się DLC z polskimi operatorami i zlokalizowaną w naszym kraju nową mapą.

Rozwój Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege odbywa się w ciekawy sposób. Wszystkie dodatkowe poziomy i postacie udostępniane są za darmo. Można także kupić przepustki sezonowe, ale zapewniają one jedynie przydatne bonusy, takie jak wcześniejszy dostęp do nowych operatorów.

  1. Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Oficjalna strona gry