Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2016, 10:18

autor: Movis

Polscy antyterroryści w drugim roku Rainbow Six: Siege

Twórcy z Ubisoft Montreal zdradzili parę szczegółów na temat swoich planów na kolejny rok dodatków do Rainbow Six: Siege. W 2017 r. dostaniemy ośmiu nowych operatorów (w tym dwóch z Polski), cztery mapy, oraz powiększymy swój arsenał o parę broni.

Dziś mija równo rok od premiery sieciowej strzelanki taktycznej Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Po takim czasie wielu twórców spoczęłoby na laurach i pogratulowało sobie udanego okresu rozwoju gry. Jednak stojące za Siege studio Ubisoft Montreal jest dalekie od zakończenia wsparcia dla produkcji. Już wcześniej autorzy zapowiadali kolejny rok prac nad grą. Tym razem przybliżyli zaś dokładniejsze dane na temat drugiej przepustki sezonowej. Na oficjalnej stronie Ubisoftu pojawiła się bowiem informacja o szczegółowym planie na nadchodzące 365 dni walki z terroryzmem. Co nas w nich czeka?

Nacje, będące częścią roku drugiego, zaprezentowano za pomocą gustownych flag. - Polscy antyterroryści w drugim roku Rainbow Six: Siege - wiadomość - 2016-12-02
Nacje, będące częścią roku drugiego, zaprezentowano za pomocą gustownych flag.

Rok drugi, podobnie jak pierwszy, będzie składał się z czterech sezonów trwających 3 miesiące każdy. W 2017 roku graczom zostanie udostępnionych po dwóch operatorów i jednej mapie przypadających na cztery kolejne zakątki świata: Hiszpanię, Hong Kong, Polskę i Koreę Południową. Dodatkowo możemy się spodziewać nowych broni głównych i bocznych, niewidzianych wcześniej skórek do naszego arsenału, ekskluzywnej zawartości i wydarzeń sezonowych, kolejnego roku ligi profesjonalnej i usprawnień samej gry. Pierwszych nowości spodziewać się można w lutym.

Polski akcent zapewne ucieszy rodzimych fanów tytułu. Choć nie zostały zdradzone konkretne formacje antyterrorystyczne, najbardziej prawdopodobnym strzałem wydaje się obecność w grze JW GROM, który nie dość, że jest międzynarodowo rozpoznawalną jednostką z naszego kraju, to z walką z terrorem wiąże swoje początki i historię. Dodatkowo wydaje się nieco bardziej ekscytujący od Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA KGP) czy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP). Na razie to jednak tylko domysły, a na „polską reprezentację” przyjdzie nam poczekać do sezonu trzeciego, planowanego na sierpień 2017 r.

Wraz z ogłoszeniem Ubisoft przygotował także różnorodne opcje zakupu, zarówno dla weteranów, jak i dla tych dopiero dołączających do gry. Sama przepustka sezonowa na drugi rok kosztuje 29,99 euro (ok. 133 zł), a za jej zakup przed 7 lutego 2017 r. otrzymamy obsydianową skórkę do broni. Dodatkowo posiadacze pierwszego passa otrzymają 600 dodatkowych kredytów na swoje wydatki.

Nowi gracze mogą zdecydować się na zestaw Year 2 Gold Edition (69,99 euro; ok. 311 zł), zawierający przepustkę #2 oraz bazową grę. Dla tych, którzy wolą kupić wszystko za jednym zamachem, przygotowano zaś Complete Edition (89,99 euro; ok. 400 zł) w której znajdą się: podstawowy tytuł, odblokowani operatorzy z roku pierwszego oraz przyszłe aktualizacje zaplanowane na 2017 rok. Nie jest to jednak niezbędne (ceny są dość zaporowe), gdyż zakup bazowej gry także umożliwi nam zabawę wszystkimi postaciami, trzeba będzie tylko uzbierać odpowiednią ilość waluty, by je odblokować.

Wyżej wymienione wersje gry są dostępne na PC i PlayStation 4 (z wyjątkiem Complete Edition na PS4). Na Xboksie One pojawią się 6 grudnia.