Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2016, 10:08

Gwint w zamkniętych beta-testach

Ruszyły zamknięte beta-testy gry Gwint. Zaproszenia do zapisanych wcześniej użytkowników są rozsyłane transzami, a osoby, które chciałyby wypróbować produkcję, wciąż mają możliwość zarejestrowania się na właściwej stronie. Deweloperzy obiecują stałe powiększanie zawartości bety, udostępniono też poradnik dla nowych graczy.

Wczoraj rozpoczęły się zamknięte beta-testy sieciowej karcianki Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Pierwotnie ich start planowano na wrzesień, jednak z uwagi na chęć dopracowania szczegółów technicznych, zdecydowano się na opóźnienie.

Zamknięte beta-testy Gwinta ruszyły. - Gwint w zamkniętych beta-testach - wiadomość - 2016-10-26
Zamknięte beta-testy Gwinta ruszyły.

Wiadomości zawierające kod do wersji testowej rozsyłane są w transzach, więc jeśli jeszcze nie otrzymaliście swojego zaproszenia, musicie uzbroić się w cierpliwość. Warto podkreślić przy tym, że użytkownicy biorący udział w testach infrastruktury serwerów, również muszą otrzymać nową przepustkę – informacje wykorzystywane poprzednio w trakcie logowania są już nieaktualne. Z kolei osoby, które chciałyby w tym momencie dołączyć do gry, cały czas mogą się rejestrować na oficjalnej stronie internetowej.

Ekipa studia CD Projekt RED w oficjalnym oświadczeniu prasowym wyraziła przy tym uznanie wobec społeczności graczy i podkreśliła, że to dzięki ich zaangażowaniu Gwint stał się samodzielną produkcją. Jak stwierdził Marcin Momot, starszy koordynator ds. społeczności oraz mediów społecznościowych ze studia CD Projekt RED:

Gwint jest przykładem tego, że głos społeczności ma znaczenie. Pasja, z jaką zaangażowaliście się w Gwinta, sprawiła, że to, co kiedyś było częścią Wiedźmina 3, dziś jest nową, samodzielną grą. Zamknięta beta stawia właśnie na Wasz udział, dzięki któremu będziemy mogli wspólnie kształtować Gwinta.

Obecnie wersja beta dostępna jest dla posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol Xbox One. Wsparcie dla PlayStation 4 ma się pojawić w najbliższym czasie. Deweloperzy planują też rozszerzenie funkcjonalności gry o Windows 10 Universal Windows Platform, co pozwoli na uruchomienie produkcji na urządzeniach mobilnych działających w oparciu o oprogramowanie firmy Microsoft. Obecnie tytuł dostępny jest w angielskiej, polskiej, francuskiej, rosyjskiej, niemieckiej i portugalskiej wersji językowej. W trakcie testów gra będzie wzbogacana o nowe funkcje.

Jednocześnie udostępniono poradnik dla nowych graczy. Dotyczy on minigry obecnej w trzeciej odsłonie Wiedźmina. Z jednej strony tłumaczy podstawowe zasady gry w Gwinta – uwzględniając takie kwestie jak dostępne frakcje, rodzaje jednostek, karty bohaterów, kluczowe strategie czy pogodę. Z drugiej strony jego pierwsza część stanowi wprowadzenie do uniwersum Wiedźmina. Jest ono skierowane do osób, które nie miały wcześniej styczności z Geraltem z Rivii ani z cyklem gier studia CD Projekt RED. Przedstawia zatem pokrótce głównych bohaterów oraz charakterystykę świata. Nie zawiera przy tym szczegółów dotyczących fabuły, zatem nie ma obawy, że osoby, które sięgną po poradnik, stracą przyjemność z odkrywania wydarzeń przedstawionych w wiedźmińskiej trylogii.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana to darmowa karcianka będąca rozbudowaną wersją minigry znanej z trzeciego Wiedźmina. Deweloperzy ze studia CD Projekt RED nie ograniczyli się jednak tylko do wprowadzenia kilku zmian, gdyż produkcja tworzona jest od podstaw. Tytuł zaoferuje m.in. wypuszczane w odcinkach fabularne kampanie solowe, opowiadające odmienne historie. Łącznie przełożą się one na około 10 godzin rozgrywki, a do tego dojdzie oczywiście multiplayer. Data premiery nie jest jeszcze znana.