Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2016, 09:59

Evolve - studio Turtle Rock zaprzestało prac nad grą

Studio Turtle Rock zaprzestało prac nad Evolve. Oznacza to również, że plany przeniesienia Evolve Stage 2, czyli wersji free-to-play gry, na konsole prawdopodobnie nie zostaną nigdy zrealizowane.

Mamy złe wieści dla fanów kooperacyjnej strzelanki Evolve. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia Turtle Rock, właśnie poinformowali, że zaprzestali prac nad tym projektem. Nie była to ich decyzja. Porzucenie gry przez dewelopera wynika z umowy z właścicielem marki, czyli firmą 2K Games, która postanowiła nie przedłużać współpracy poza zakontraktowany wcześniej okres.

To już chyba koniec marki Evolve. - Evolve - studio Turtle Rock zaprzestało prac nad grą - wiadomość - 2016-10-26
To już chyba koniec marki Evolve.

Evolve miało być przebojem na miarę poprzedniego dzieła studia Turtle Rock, czyli Left 4 Dead, ale gra nie spełniła pokładanych w niej nadziei. W lipcu tego roku podjęto próbę ratowania projektu poprzez przestawienie wersji pecetowej na model free-to-play. Początkowo wydawało się, że będzie to strzał w dziesiątkę. Odmieniona w ten sposób produkcja, funkcjonująca pod tytułem Evolve Stage 2, w błyskawicznym tempie zyskała milion nowych użytkowników.

Wzrost zainteresowania okazał się jednak tylko krótkotrwałym fenomenem i po kilku tygodniach projekt znowu zaczął tracić graczy. Obecnie Evolve Stage 2 próżno szukać w setce najpopularniejszych gier w serwisie Steam, więc decyzja o zaprzestaniu dalszego rozwijania produkcji nie jest zaskoczeniem.

W przypadku Evolve pełnym właścicielem marki jest firma 2K Games i to ona zdecydowała o nieprzedłużaniu współpracy ze studiem Turtle Rock. Teoretycznie zawsze istnieje możliwość, że projekt zostanie przekazany innemu zespołowi, ale szanse na to wydają się znikome. Początkowo w planach było przeniesienie Stage 2 na konsole i wydawca oficjalnie twierdzi, że wciąż rozważa taką możliwość, ale raczej nie warto robić sobie nadziei.

Warto dodać, że obecnie porzucono jedynie plany dalszego rozwoju gry. Serwery działają bez problemów i na razie nie ogłoszono zamiaru ich zamknięcia. W najbliższej przyszłości wciąż będziemy mogli bawić się w Evolve, tyle że nie mamy już co liczyć na dodatkową zawartość czy patche.

Przypomnijmy na koniec, że Evolve ukazało się w lutym 2015 roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Edycja Stage 2 dostępna jest tylko na pecetach, ale na konsolach wciąż funkcjonuje oryginalna wersja projektu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Evolve Recenzja gry Evolve – w co wyewoluował pomysł twórców serii Left 4 Dead?