Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2016, 11:33

autor: Adrian Werner

Evolve Stage 2 - dzięki przejściu na free-to-play gra zyskała milion nowych graczy

Studio Turtle Rock nie pomyliło się przestawiając sieciową strzelankę Evolve na model free-to-play. Zespół właśnie poinformował, że od momentu tej zmiany produkcja zyskała milion nowych graczy.

W zeszłym tygodniu studio Turtle Rock przestawiło pecetową wersję sieciowej strzelanki Evolve na model free-to-play, przy okazji zmieniając tytuł na Evolve Stage 2. Ruch ten miał być ratunkiem dla gry, gdyż w błyskawicznym tempie traciła ona graczy i coraz trudniej było znaleźć chętnych do zabawy. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Autorzy właśnie pochwalili się, że dzięki udostępnieniu produkcji do pobrania za darmo liczba graczy pecetowych bawiących się w nią wzrosła o ponad milion. Z tej okazji przygotowano dla społeczności nagrodę w postaci skórki Griffin's Blood Eagle Hunter. Aby wejść w jej posiadanie, wystarczy zalogować się na serwery do 18 lipca, do godziny 19:00.

Zmiana modelu biznesowego przyciągnęła do gry wielu nowych graczy. - Evolve Stage 2 - dzięki przejściu na free-to-play gra zyskała milion nowych graczy - wiadomość - 2016-07-14
Zmiana modelu biznesowego przyciągnęła do gry wielu nowych graczy.
EVOLVE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Turtle Rock
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 10 lutego 2015 r.
  • Data przejścia na free-to-play wersji PC: 7 lipca 2016 r.

Przypomnijmy, że w zeszłą sobotę, czyli 9 lipca, pisaliśmy już o imponującym wzroście popularności gry po przejściu na free-to-play, ale wymienione w tamtej wiadomości dane znacząco się od tego czasu zwiększyły. Przez ostatnich pięć dni Evolve Stage 2 awansowało z siedemnastej najpopularniejszej gry na Steam na pozycję jedenastą. Średnia liczba bawiących się jednocześnie użytkowników w szczytowym momencie wczorajszego dnia wyniosła 40443, podczas gdy w sobotę było to „tylko” 23 tys.

Przede wszystkim jednak ogromny skok widać w zestawieniu z liczbami przed przestawieniem gry na free-to-play. Wtedy rekordem pod względem bawiących się jednocześnie graczy było 27 tysięcy, osiągnięte w lutym zeszłego roku, czyli w miesiącu premiery, a jeszcze na początku lipca praktycznie nie zdarzały się momenty, w których wartość ta przekraczałaby tysiąc. Spokojnie można więc uznać, że przeobrażenie Evolve w Evolve Stage 2 było zdecydowanie słuszną decyzją.

Evolve Stage 2 znajduje się w fazie otwartych testów. Twórcy koncentruje się teraz na odzyskaniu zainteresowania graczy oraz wypróbowaniu kilku istotnych zmian w architekturze map oraz mechanizmach rozgrywki.

Turtle Rock obiecuje, że dzięki przeorganizowaniu zespołu deweloperskiego możliwe będzie błyskawiczne naprawianie błędów w grze oraz szybka produkcja nowej zawartości, co ma pozwolić na utrzymanie zainteresowania graczy. Warto na koniec dodać, że obecnie Evolve Stage 2 dostępne jest tylko na PC, ale w przyszłości autorzy chcą opracować także wersje konsolowe.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Evolve Stage 2 w Steam
  3. Recenzja gry Evolve - w co wyewoluował pomysł twórców serii Left 4 Dead?

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Evolve

Evolve