Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2012, 11:15

autor: Sarge

W przyszłości studio Crytek będzie tworzyło tylko gry typu free to play

Wygląda na to, że studio Crytek wkrótce skupi się wyłącznie na tworzeniu gier typu free to play. Zmianę polityki niemieckiego dewelopera zapowiada prezes Cevat Yerli.

Studio Crytek chce w stosunkowo niedalekiej przyszłości skoncentrować się na tworzeniu gier typu free to play. Twórcy serii Crysis dostrzegają bowiem potencjał w tym rozwijającym się segmencie rynku i zamierzają w niego mocno zainwestować.

Cevat Yerli (prezes studia Crytek) powiedział w wywiadzie dla serwisu VideoGamer, że niemiecki deweloper jest obecnie „na etapie przejściowym pomiędzy tradycyjnymi grami dostępnymi w pudełkach, a tytułami całkowicie bazującymi na modelu free to play”. Jest tylko kwestią czasu, kiedy ten proces dobiegnie końca i zespół zacznie tworzyć wyłącznie darmowe produkcje.

Studio Crytek wkrótce zajmie się wyłącznie grami typu free to play  - ilustracja #1
Warface – przykład gry free to play studia Crytek

Studio Crytek chce na dobre zająć się przygotowywaniem gier typu free to play wówczas, gdy tylko wypełnione zostaną kontrakty na wszystkie pudełkowe tytuły. Darmowe pozycje mają być wspierane przez będącą obecnie w fazie beta testów platformę społecznościową niemieckiej firmy, czyli GFACE. Wiadomo na pewno, że studio Crytek pracuje w tej chwili przynajmniej nad trzema pudełkowymi grami: Crysis 3, Homefront 2 oraz Ryse. Niewykluczone, że będą to ostatnie tego typu dzieła niemieckiego zespołu.

Yerli zaznacza, że mimo stopniowego przechodzenia na rynek free to play, darmowe pozycje w dalszym ciągu będą wysokobudżetowymi tytułami. Na ich produkcję deweloper ma zamiar wydawać 10-30 milionów dolarów. Gracze rozpoczną w nich zabawę zupełnie za darmo, a twórcy zamierzają zarabiać na systemie mikropłatności.

Pierwszą grą free to play tworzoną przez studio Crytek będzie strzelanina Warface, która ukaże się w październiku bieżącego roku w wersji na PC. Tytuł działa na silniku CryEngine 3 i obecnie trwają jego zamknięte beta testy. Filmy z ich przebiegu możecie obejrzeć w jednej z wcześniejszych wiadomości.