Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2011, 14:50

Brytyjski oddział Cryteka zajmie się kolejną odsłoną gry Homefront

Studio Crytek UK stworzy kontynuację serii Homefront dla firmy THQ. Producent znany z serii TimeSplitters jest zdania, że marka opowiadająca o inwazji sił koreańskich na Stany Zjednoczone ma duży potencjał i może stać się prawdziwym hitem.

Twórcy trybu multiplayer w grze Crysis 2 zajmą się następną odsłoną strzelanki wojennej Homefront. Zaskakująca informacja została podana przez firmę THQ, która przekazała też kiedy mniej więcej możemy się spodziewać nowej produkcji. Co wyjdzie z tego połączenia? Zarówno Crytek, jak i THQ wierzą, że gracze dostaną prawdziwy hit.

Danny Bilson, szef THQ, powiedział, że powierzenie marki Homefront niemieckiemu deweloperowi jest przemyślaną strategią. Prezes wydawcy wierzy też, że następna odsłona serii będzie tym, na co liczą gracze: doświadczeniem z najwyższej półki. Pierwszy Homefront sprzedał się dobrze, ale zawdzięcza to marketingowi, a nie dobrej jakości, więc kontynuacja będzie musiała być znacznie lepsza.

Brytyjski oddział Cryteka zajmie się kolejną odsłoną gry Homefront - ilustracja #1

Crytek wierzy, że Homefront to marka o ogromnym potencjale, która potrzebuje wysokiej dbałości o jakość, kreatywności i innych cech, jakimi dysponuje studio odpowiedzialne za Crysisa. Cevat Yerli, prezes dewelopera, dodał, że następna część sagi ma szansę stać się prawdziwym hitem, o ile tylko THQ będzie miało zaufanie do jego ludzi i pozwoli na dużą swobodę artystyczną.

Potwierdziły się plotki, że grą zajmie się przede wszystkim Crytek UK, czyli dawne Free Radical. Ta ekipa przygotowała tryb multiplayer do Crysis 2. Warto przypomnieć, że deweloper odpowiedzialny za pierwowzór, Kaos Studios, został zamknięty przez THQ.

Następna odsłona serii Homefront ma zostać wydana w 2014 roku finansowym, czyli między kwietniem 2013 roku a marcem 2014 roku. Crytek ma więc sporo czasu na zrealizowanie obietnic i tchnięcie nowego życia w markę, której start nie był najlepszy.

  1. Homefront – recenzja pierwszej części

Uaktualnienie: Nad grą z serii Homefront pracuje brytyjski oddział firmy Crytek, który powstał po tym, jak blisko dwa lata temu Niemcy kupili upadające studio o nazwie Free Radical Design (znane z cyklu TimeSplitters i gry Haze).